Латвійські експерти презентують у Києві посібник про те, як карати партії за порушення

14 грудня о 10.30 в готелі «Київ» відбудеться презентація посібника «Контроль фінансів політичних партій від А до Я. Досвід Латвії». Він є результатом співпраці латвійського Бюро з запобігання та боротьби з корупцією (KNAB), Transparency International Латвія та Transparency International Україна. Книга буде корисна державним органам, зокрема, Національному агентству з питань запобігання корупції, а також громадським організаціям, журналістам. Вона пояснює, як можна побудувати ефективну систему контролю фінансів політичних партій.

Латвійське Бюро з запобігання та боротьби з корупцією (KNAB) – дуже ефективний реально працюючий державний орган, і українське НАЗК може брати з нього приклад у своїй роботі. Якщо взяти сферу контролю партійних фінансів, то за 12 років держскарбниця Латвії за рахунок партій-порушниць закону поповнилася на 3,5 мільйона євро. Штрафи – не єдине покарання.

В жовтні КNAB разом із поліцією затримали мера Юрмали Гатіса Труксніса та бізнесмена-мільйонера Юліса Круміньша за перевищення ліміту фінансування партій. Завдяки жорсткому законодавству політична система Латвії є значно прозорішою, ніж в Україні, і загалом ця пострадянська країна просунулась далеко в своєму розвитку.

В посібнику «Контроль фінансів політичних партій від А до Я. Досвід Латвії» детально розповідається про Бюро з запобігання та боротьби з корупцією (KNAB): його статус, ефективність та ресурси. А ще – про прозорість політичного фінансування: правила пожертвувань, обмеження на їх суми, та санкції за порушення. «Ми очікуємо, що посібник стане корисний для НАЗК і воно буде користуватися ним у своїй роботі», – каже Інесе Войка, старший антикорупційний експерт Transparency International Латвія.

Для участі в презентації зареєструйтеся за посиланням http://bit.ly/2hrvQHf. З усіх питань звертайтеся до Катерини Цибенко, tsybenko@ti-ukraine.org (+380982310881).

Нагадаємо, 12-14 грудня в Києві перебуватиме делегація латвійських експертів з антикорупції. В її складі працівники Бюро з запобігання та боротьби з корупцією (KNAB) та Transparency International Latvia. Вони зустрінуться з представниками українських державних органів і громадських організацій та поділяться своїм досвідом в сфері контролю фінансів політичних партій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *