Контроль фінансів політичних партій від А до Я. Досвід Латвії

Мета цієї публікації – надати інструменти уряду та громадським активістам в Україні для побудови системи контролю за фінансуванням українських політичних партій, яка значною мірою залежить від ефективності роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. Однак роль громадських організацій та ЗМІ у цьому процесі також займає значне місце.
Посібник визнає факт, що сфера грошей у політиці та контроль політичної корупції виходять за рамки тільки контролю фінансування політичних партій та охоплюють інші сфери антикорупційної роботи, наприклад лобіювання, державні закупівлі, прозорість приватного сектору та регулювання виборчих кампаній. Деякі аспекти регулювання кампаній та їхній контроль також згадані у цьому посібнику.
Посібник базується на принципах та найкращих практиках фінансування політичних партій, визначених Групою держав проти корупції (GRECO) та Міжнародним інститутом підтримки демократії і допомоги у проведенні виборів і його програмою «Фінансування політичних партій та виборчих кампаній». Цей посібник підготований за підтримки Бюро із запобігання та боротьби з корупцією Латвії та Департаменту контролю фінансування політичних партій.
Посібник можна завантажити тут.