Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО)

Даний проект ґрунтується на успішній діяльності Комітету по моніторингу та оцінці в Афганістані, Громадської платформи по реформуванню оборонного сектору в Палестині та Міжнародній комісії проти безкарності у Гватемалі. Національний антикорупційний комітет з питань оборони є спільною міжнародно-національною групою, яка діє за підтримки Секретаріату (Україна) та Програми оборони та безпеки Transparency International. Фінансово та операційно НАКО не залежатиме від уряду, але працюватиме із іншими оборонними антикорупційними органами, які наразі формуються при Міністерстві оборони (МОУ). В якості незалежного від уряду, МОУ та армії та відкритого для громадськості цей орган має забезпечити належну комунікацію МОУ та збільшення довіри до оборонної сфери. ТІ має надію, що НАКО організує роботу за допомогою волонтерів та забезпечить додатковий рівень технічної можливості через забезпечення доступу до високоякісної міжнародної експертизи оборонного сектору.

Цілі даного проекту:

  1. Моніторинг та оцінка зусиль зі зниження рівня корупції та корупційних ризиків в оборонному секторі України, в тому числі ризики у забезпеченні міжнародного сприяння та військової допомоги.
  2. Розробка антикорупційних рекомендацій для оборонного сектору та адвокація і моніторинг їхнього впровадження. Технічна підтримка реформи за необхідності, якщо це не спричиняє конфлікту інтересів із моніторинговою роллю НАКО.
  3. Забезпечення відкритого, постійного аналізу та звітування Президенту, Уряду, Парламенту, українському народу та міжнародній спільноті про стан боротьби із корупцією в оборонному секторі. Це включає аналіз рівня корупції в оборонному секторі та визначення структур корупційних мереж.
  4. Просування стандартів прозорості в оборонному секторі та разом із міжнародними партнерами сприяння комунікації та відкритості між Міністерством оборони, громадськістю та населенням.
  5. Здійснення внеску у політику за рахунок оцінки Стратегічного оборонного бюлетеня, Стратегії національної безпеки та інших політик щодо питань боротьби із корупцією у секторі оборони та безпеки.
  6. Посилення міжнародних та національних структур із забезпечення підзвітності, якщо вони стосуються питань боротьби із корупцією в оборонному секторі, наприклад, ВРУ.
  7. Забезпечення зворотного зв’язку із громадянами шляхом створення, забезпечення ресурсами та підтримкою звітні механізми зворотного зв’язку для отримання скарг про корупцію в оборонному секторі та надання консультацій щодо можливих процесуальних дій.

Обґрунтовані підозри в корупційних діяннях будуть направлені до відповідних правоохоронних органів.

 

Біографії членів НАКО:

Генерал-лейтенант Тімоті Еванс CB CBE DSO: Генерал-полковник Британської армії, колишній командир Об’єднаного корпусу швидкого реагування НАТО.

Драго Кос (співголова): колишній уповноважений представник з питань боротьби із корупцією у Словенії, колишній голова GRECO та діючий голова робочої групи з питань хабарництва ОЕСР. «Я приїжджав до України протягом 15 років, і вже під час першого візиту я відчув, що країна готова до реальних змін – отже настав час починати роботу в оборонному секторі також».

Севгіль Мусаєва: головний редактор інтернет-видання «Українська правда» та автор звітів-розслідувань для Reuters, Форбс Україна та Проекту із розслідування корупції та організованої злочинності. «Я усвідомила проблему слабкості оборонного сектору нашої країни в той момент, коли був анексований Крим. Тому для мене особисто важливо, щоб наша армія стала більш прозорою та ефективною».

Олег Рибачук (співголова): голова Правління Centre UA, спів ініціатор руху «Чесно» та колишній Віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції та Голова Адміністрації Президента.

Володимир Огризко: колишній Міністр закордонних справ, перший заступник Секретаря РНБО України. «Ми гостро потребуємо міжнародної підтримки для боротьби з корупцією в Україні».

Джеймс Вассерстром: колишній голова наглядової ради комунальних підприємств Місії ООН у Косово, старший радник з питань боротьби із корупцією при Посольстві США у Кабулі, стратегічний радник та керівник напрямку боротьби із корупцією, Спеціальний генеральний інспектор США з реконструкції Афганістану. «Країни, які мають військові конфлікти, насправді мають величезні можливості для брудної діяльності, особливо корупції, спекуляції і кричущої безгосподарності. Я з нетерпінням чекаю створення цього органу».

Контактні особи:

Укр. – Севгіль Мусаєва, sevamusaeva@gmail.com, +38 050-217-18-17

Англ. – Лія Вавро, leah.wawro@transparency.org.uk, +44 789-421-96-38

 

Тривалість проекту: березень 2016 р. – грудень 2018 р.

Донор: Міністерство закордонних справ Нідерландів

Координатор проекту: Віктор Плахута

Публікації

Анонс прес-конференції «Строк подачі тендерних пропозицій для публічної закупівлі на надання послуг незалежного міжнародного аудиту Укроборонпрому завершився. Що далі?»

Запрошуємо журналістів на спільну прес-конференцію Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) та голови наглядової ради ДК “Укроборонпрому” Михайла Згуровського. 18 червня 2018 року спливає кінцевий строк подачі пропозицій на надання консультаційних послуг початковою вартістю 130…

Читати далі...

Олена Трегуб: Що саме закуповує Укроборонпром?

Тендерний комітет Укроборонпрому вніс зміни до тендерної документації щодо закупівлі консультаційних послуг на суму у 130 млн грн. Концерн зобов’язався провести незалежний аудит у відповідності до міжнародних стандартів. Цю закупівлю було оголошено ще у 2017 році, але вона…

Читати далі...

Безпрецедентний крок: Укроборонпром оголошує тендер на проведення незалежного міжнародного фінансового аудиту

У суботу, 12 травня 2018 року, Державний Концерн «Укроборонпром» оприлюднив на платформі ProZorro зміни до тендерної документації на закупівлю консультаційних послуг. Таким чином, Укроборонпром зобов’язався провести незалежний аудит у відповідності до міжнародних стандартів. Це відбулося після…

Читати далі...
Page 1 of 1112345...10...Остання »