Судова реформа

З 2015 ТІ Україна активно працює у напрямку реформування судової системи, займається адвокацією ефективних перетворень у системі українського правосуддя.

У рамках проекту «Створення ефективного механізму контролю та запобігання незаконних рішень українських судів», який тривав з вересня 2015 по травень 2016 року за підтримки Посольства США, було проаналізовано близько 1000 справ за статтею 368 Кримінального кодексу(«вимагання/отримання неправомірної вигоди»), розміщених у Єдиному реєстрі судових рішень. Висновок з дослідження про те, що в Україні лише п’яту частина хабарників саджають за ґрати, цитували у своїх промовах високопосадовці, на дослідження посилалися впливові закордонні медіа.

14292245_1283342245020143_3033224909653035906_n

У рамках проекту ми досліджували справедливість покарання та однаковістю застосування законів при покаранні посадовців-корупціонерів в українських судах. Новини про сумнівні рішення суддів публікували на сайті «Перша інстанція» (www.1i.com.ua). На підставі таких публікацій ми готували та спрямовували до різних інстанцій (Генеральної прокуратури України, Вищої ради юстиції України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) юридичні запити та звернення, звертали увагу на суперечливі судові рішення та вимагали реакції.

У рамках проекту Open Governance Project: Beyond paper promises achieving real impact for people ми аналізували стиль життя суддів на підставі їх декларацій. Висновки з дослідження декларацій суддів п’яти українських судів вищих інстанцій були представлені на прес-конференції «Українська Феміда: мільйонні подарунки, автопарки та непокарані корупціонери» від 14 вересня. Інформація, представлена на заході, була процитована сотнями українських медіа, на неї посилалися у сюжетах десятки телеканалів.

Окрім того, протягом проекту було зроблено аналіз статистичної інформації щодо наслідків прийняття так званого «Закону Савченко». Данні щодо кількості засуджених за вбивство та зґвалтування, випущених на свободу достроково завдяки цьому закону, вплинули на позицію деяких депутатів та представників виконавчої влади. Вони вимагали скасування та зміни «Закону Савченко».

Також есперти ТІ Україна активно просувають ідею формування антикорупційних судів. Механізми і терміни утворення таких судів були обговорені на всеукраїнській конференції «Перспективи та практичні механізми запровадження в Україні спеціалізованих антикорупційних судів».

 

Тривалість проекту: травень 2015 – вересень 2016

Донор: Посольство США, Hewlett Foundation, Transparency International – Secretariat

Координатор проекту: Федір Орищук

Публікації

Закликаємо Президента відкликати законопроект про Антикорупційний суд і внести новий з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії

Представництво глобальної мережі дослідивши положення законопроекту №7440 прийшло до висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії від 06.10.2017. По-перше, в ч.5 ст.8 проекту закону передбачена лише дорадча роль Громадської ради міжнародних експертів. Її…

Читати далі...

ТІ УКРАЇНА ВІТАЄ НАМІР ПРЕЗИДЕНТА ВНЕСТИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Transparency International Україна позитивно оцінює заяву Петра Порошенка про намір внести до Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд. Водночас, висловлюємо сподівання, що глава держави, реалізуючи своє право законодавчої ініціативи, врахує всі висновки та рекомендації Венеціанської комісії….

Читати далі...

ГО, які сформували Громадську раду доброчесності, висловлюють їй підтримку та закликають органи судової влади до співпраці

Ми, громадські організації, що сформували перший в історії України громадський орган, що бере участь в оцінюванні суддів і кандидатів на посаду судді, цією заявою висловлюємо свою підтримку та довіру Громадській раді доброчесності (далі – ГРД). Створення…

Читати далі...
Page 1 of 212