COST

Transparency International Україна виступає в ролі Приймаючої організації для Національного секретаріату Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Окрім того ТІ Україна представлена в Консультативно-Наглядовій групі ініціативи та бере активну участь у зміні стандартів прозорості, підзвітності та доброчесності в сфері будівництва за публічні кошти.

Добровільна Ініціатива широкого кола зацікавлених сторін – CoST (Construction Sector Transparency Initiative) із секретаріатом у м. Лондоні (Велика Британія) призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою:

  • забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти;
  • підвищення ефективності використання публічних коштів;
  • зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації.

В Україні Ініціатива CoST була започаткована у листопаді 2013 року, коли Укравтодор став її членом, і почала свою активну роботу влітку 2015 року за підтримки Світового Банку та активної позиції Уряду України, зокрема Міністерства інфраструктури. Пілотний проект Ініціативи CoST у дорожній галузі був започаткований у листопаді 2015 року після підписання Меморандуму співпраці між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України, Укравтодором і Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Метою Ініціативи CoST в Україні є створення дієвої платформи співпраці уряду, бізнесу та громадянського суспільства.

Наразі започатковано впровадження стандартів CoST із розкриття інформації за 4-ма пілотними проектами:

  1. проект «Дороги Карпатського краю»;
  2. виконання ремонтних робіт та експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах державного значення в 2016 році;
  3. виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка в рамках спільного між Україною, ЄІБ та ЄБРР проекту «Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Київ»;
  4. проект реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава в рамках спільного зі Світовим банком проекту «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху».

Нещодавно до ініціативи долучилася компанія Укренерго.

Публікації

CoST презентував портал “Прозора інфраструктура”

  CoST Ukraine презентув портал “Прозора інфраструктура”. В рамках проведення розширеного брифінгу за участі представників найбільших підприємств і організацій сфери інфраструктури, міністр Володимир Омелян закликав їх оприлюднювати дані щодо ремонтно-будівельних робіт аеропортів, портів, залізничних колій і…

Читати далі...