Проект «Партнери у наданні можливостей»

У травні 2018 р. 10 нових проектів на підтримку діяльності громадянського суспільства у сфері моніторингу ефективності розподілу фінансів органами влади та надання державних послуг розпочалися за проектом «Партнери у наданні можливостей».

PASOS (Policy Association for an Open Society), чеська мережа аналітичних центрів, та п’ять провідних громадських організацій у країнах Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Молдова та Україна) працюють разом, упроваджуючи профінансований Європейським Союзом проект «Партнери у наданні можливостей». Він має на меті досягти відчутного прогресу у залученні громадськості до процесу розбудови політики, моніторингу бюджетів та послуг, оцінці впливу та спільній адвокації.

Проект співпрацює, фінансово підтримує та розвиває 16 громадських організацій та 20 їхніх провідних членів у Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Молдові та Україні з метою:

  • упровадження місцевих проектів, що моніторять, вивчають та оцінюють підготовку державних та місцевих бюджетів, прозорість використання державних коштів, надання державних послуг та здійснення закупівель;
  • досягнення максимального впливу на залучення громадян до процесу здійснення політики, належного врядування та боротьби з корупцією.

У 2016 р. проект підтримав 12 проектів загальною сумою 300 тис. євро. У 2018 р. було подано 37 заявок. Проект «Партнери у наданні можливостей» відібрав і підтримує 10 проектів у п’яти країнах Східного партнерства загальною вартістю 175 тис. євро.

Проекти працюють над низкою проблем. В Україні вони займаються посиленням прозорості місцевих бюджетів у 7 місцевих громадах та моніторять використання бюджетних коштів Полтавською міськрадою, аби визначити суму невикористаних коштів та недофінансовані сфери.

В Україні координує місцеві проекти ТІ Україна, а впроваджують їх Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики та Інститут аналітики і адвокації.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олена Кіфенко

Координатор проекту в Україні

kifenko@ti-ukraine.org

+380952411681