Відкритий Парламент

13268463_256048188082808_344976871149095566_o
«Відкритий Парламент» – міжнародна ініціатива, яка координується робочою групою з питань законотворчої відкритості, яка в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» працює над поширенням найкращих практик відкритості парламентських процесів. Діяльність робочої групи базується, зокрема, на Декларації відкритості парламенту, розробленій громадськими організаціями моніторингу парламентської діяльності з усього світу. На сьогодні більше 160 організацій моніторингу парламентської діяльності з 82 країн приєдналися до Декларації відкритості парламенту.

 

5 лютого 2016 року Україна приєдналась до Декларації відкритості парламенту, а Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом було підписано Розпорядження про затвердження Плану дій з реалізації Декларації відкритості парламенту. Основною метою діяльності ініціативи є забезпечення більшої прозорості роботи парламенту та залучення громадян до парламентських процесів.

 

План дій з реалізації Декларації відкритості парламенту розроблено українськими організаціями моніторингу парламентської діяльності (Transparency International Україна, ОПОРА, ЧЕСНО, Ейдос, Інститут Медіа Права) разом із Верховною Радою України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. План дій включає в себе 20 зобов'язань між Парламентом і громадянським суспільством за наступними напрямами: 1) доступ до інформації; 2) залучення громадян до парламентських процесів; 3) звітність, та 4) технології та інновації.

 

Сьогодні до ініціативи «Відкритий парламент» в Україні входять народні депутати різних фракцій, представники Апарату ВРУ, міжнародні та українські громадські організації. Представники Transparency International Україна входять до моніторингового комітету ініціативи.

Action Plan Open Parliament

DeclarationUA

UA Infographics print Open Parl

За час роботи ініціативи в Україні вдалось: домогтись виділення у ВРУ спеціалізованих місць для роботи запитувачів з інформацією; в картку законопроекту на веб-сайті ВРУ додано новий розділ «Проходження» ; опублікування текстів депутатських запитів; запуск Порталу відкритих даних ВРУ http://opendata.rada.gov.ua/, де інформація про народних депутатів, законопроекти, фінансові та адміністративні дані оприлюднена в повному обсязі та у машиночитному форматі; розроблена довгострокова Комунікаційна стратегія Верховної Ради та інш.

 

Координатор проекту: Анастасія Козловцева

Публікації

Інформація про бенефіціарних власників буде зведена у публічний реєстр

Уряд підтримав ініціативу Transparency International Україна щодо передачі інформації про бенефіціарних власників до Глобального реєстру. Актуальні й точні дані про контролерів компаній, доступні онлайн, сприятимуть прозорості та зменшенню корупційних ризиків. Підписання Меморандуму про взаєморозуміння з консорціумом…

Читати далі...