Команда програми «Transparent cities/Прозорі міста» оприлюднила результати проміжного вимірювання прозорості українських міст. 39 міських рад доєдналися до проведення дослідження та надали оновлені дані щодо виконання індикаторів методології прозорості TI Україна.

Лідером із приросту балів став Нововолинськ, отримавши +29,4 балаДніпро та Львів покращили показники на 19,1 та 18,3 бала відповідно.

Міста, які долучилися до оцінювання, найактивніше втілювали індикатори зі сфер інвестицій та економічного розвитку, доступу та участі, землекористування та будівельної політики. Найменшого прогресу міські ради досягли у сферах комунальних підприємств, соціальних послуг і житлової політики.

Середній рівень прозорості цих міст у порівнянні з показниками 2019 року збільшився на 6,4 бала (14,3%). Це означає, що міста продовжують втілювати рекомендації для підвищення прозорості та підзвітності у своїй роботі.

Якби ми вкладали Рейтинг прозорості влітку, то 5 міст могли б потрапити до категорії «Прозоре місто» (80-100 балів). Це Львів, Дніпро, Покров, Тернопіль та Кам’янське.

Детальніше про результати проміжного оцінювання читайте в аналітичній записці.

Ці результати є проміжними та слугують орієнтиром для міських рад, які прагнуть оцінити свій прогрес і порівняти свій статус з іншими містами-учасниками Рейтингу прозорості.

Заплановано, що в жовтні розпочнеться робота над формуванням Рейтингу прозорості-2020, який покаже результати усіх 100 найбільших міст України. А поки міські ради ще мають час для покращення своїх показників. Приклади належного втілення індикаторів прозорості можна знайти у Збірнику за посиланням.

 

Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки проєкту «Онлайн-платформа «Прозорі міста» для взаємодії громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування для кращої підзвітності та належного врядування», який фінансується ЄС. ЇЇ зміст є відповідальністю виключно Transparency International Ukraine і необов’язково відображає погляди Європейського Союзу.