ВІТАЛІЙ КАСЬКО

Екс-заступник Генпрокурора, адвокат

vv3advocate@gmail.com

Можливість експертизи:

  • Кримінальне право і кримінальний процес
  • Міжнародне публічне право, екстрадиція, міжнародна правова допомога
  • Антикорупційна експертиза
  • Повернення активів, здобутих злочинним шляхом
  • Практика Європейського суду з прав людини

Закінчив юридичний факультет Львівського державного університету імені І. Франка (диплом з відзнакою за спеціальністю правознавство, свідоцтво перекладача англійської мови), пройшов навчання в рамках спільної програми Ради Європи і Європейської Комісії «Сприяння культурі прав людини» з питань положень Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини.

Розпочинав свою діяльність у 1998 році у м. Львові слідчим прокуратури району, потім працював старшим слідчим і заступником начальника слідчого відділу прокуратури Львівської області, успішно розслідував і керував розслідуванням складних корупційних та економічних злочинів. На початку 2002 року перевівся до Генеральної прокуратури України, де спочатку працював старшим прокурором, а потім очолив міжнародно-правовий департамент. У 2005-2007 та 2010-2014 роках займався адвокатською практикою та експертною діяльністю у сфері кримінальної юстиції. З травня 2014 року до лютого 2016 року працював заступником Генерального прокурора України, курував питання міжнародної співпраці, ювенальної юстиції, Генеральної інспекції, яка займалася розслідуванням корупційних та інших злочинів, вчинених працівниками прокуратури.

У 2007-2010 роках був представником Євроюсту (Eurojust) в Україні, членом Консультативної ради європейських прокурорів (CCPE). Займався розробкою проекту модельної двосторонньої угоди про розподіл конфіскованих активів від злочинної діяльності у складі Міждержавної експертної групи ООН, а також входив до експертної групи Світового банку з розробки Посібника для практичних працівників з повернення злочинних активів. Ініціював підготовку та виступив одним з авторів розділу про міжнародне співробітництво у КПК України.

У 2015-2016 роках входив до складу Конституційної комісії, міждержавної експертної групи з підготовки проекту Статуту трибуналу по МН-17, очолював міжвідомчу робочу групу з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями. Був одним з ініціаторів та брав участь у розробці проектів законів про створення Агенції з пошуку та управління активами, про зміни до законодавства в частині арешту майна і спеціальної конфіскації.

З 2015 року є членом Виконавчого комітету Міжнародної асоціації прокурорів (IAP).

Реєстр інтересів