Date and time of the event:

30/09/2020

12:00

Учасник виграє тендер з дуже низькою ціною, а потім відмовляється поставляти так дешево. Це не гіпотетична ситуація, а проблема, з якою справді стикаються замовники у публічних закупівлях. Якщо вже так сталося, замовники вимушені обирати: залишитися без харчування у школах і опалення у лікарнях або зменшити обсяг товарів, щоб поставка все таки відбулася.

Боротися з неналежним виконанням договору можна різними способами. Один із них – система аномально низької ціни (АНЦ). Вона вираховує, що цінова пропозиція учасника є аномально низькою.  І якщо учасник не обґрунтує, чому його ціна така низька, замовник відмовить йому у підписанні договору. 

Подібні системи АНЦ існують у багатьох країнах і міжнародних організаціях. А у квітні цього року вона запрацювала і в Україні. Та чи вдалося системі АНЦ захистити українського замовника від неналежного виконання договорів та шантажу?

Аналітики проєкту DOZORRO громадської організації Transparency International Ukraine  проаналізували міжнародну практику АНЦ та перші 855 випадків спрацювання АНЦ у Prozorro. Результати цього дослідження ми представимо 30 вересня о 12:00.

Під час онлайн-презентації ми дамо відповіді на запитання:

  • Як учасники тендерів у Prozorro пояснюють свої ціни?
  • Як часто замовники відхиляють учасників, які надали обґрунтування АНЦ, та якою є практика АМКУ в разі оскарження такого відхилення?
  • Які проблеми в українській системі АНЦ вдалося виявити?
  • Як ці проблеми можна вирішити?

Спікери заходу:

  • Іван Лахтіонов – керівник програми інноваційних проектів ТІ Україна
  • Ірина Биковська – заступниця начальника відділу політики публічних закупівель департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки
  • Тетяна Лісовська – керівниця напряму електронних закупівель проекту USAID / UK Aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах»
  • Артем Давиденко – аналітик з публічних закупівель ТІ Україна
  • Тарас Товстопят – старший проєктний менеджер Команди підтримки реформ RST при Мінекономіки

Реєструйтеся за посиланням.

Зареєстровані зможуть доєднатися до заходу в Zoom (для цього потрібно встановити собі додаток). Ми надішлемо вам посилання-запрошення. У Zoom можна буде наживо поставити питання спікерам.

Також ми транслюватимемо презентацію на сторінці DOZORRO у фейсбуці.

 

За підтримки проєкту USAID / UKaid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах