Про нас

Miciя

Знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

 

Стратегія 2016-2018:

– відкрите та належне врядування;
– ефективні борці з корупцією;
– нульова толерантність до корупції.

Стратегічні пріоритети Трансперенсі Інтернешнл Україна на 2016-2018 роки

Бачення та ініціативи Трансперенсі Інтернешнл Україна в 2018 році

 

Історія

Глобальний рух

Transparency International – антикорупційна організація, заснована 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра. Transparency International присутня більш ніж у 100 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2017 рік, Transparency International була на 51-му місці зі 173 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks). І на першому місці серед 65 світових аналітичних установ, що займаються темою Відкритого та належного урядування.

Заснування Трансперенсі Інтернешнл Україна

Transparency International в Україні почала діяльність в місті Кропивницький в 1999 році. 1 червня 2012 року локальна неурядова організація Творче об’єднання “ТОРО” офіційно перейменувалася в громадську організацію Трансперенсі Інтернешнл Україна. У жовтні 2014 році TI Україна отримала повну офіційну акредитацію. Це відбулося на щорічному зібранні членів глобального антикорупційного руху.

Діяльність організації після Революції Гідності

Під час Революції Гідності ТІ Україна була джерелом об’єктивної інформації про розвиток подій в Україні для журналістів та міжнародних партнерів з усього світу. Організація долучилася до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили законопроекти, що лягли в основу майбутньої антикорупційної реформи. Після Революції Трансперенсі Інтернешнл Україна зосередила увагу на розбудові антикорупційної інфраструктури та ухваленні законодавства. В 2016 році головний офіс переїхав до Києва, що відкрило ширші можливості для просування антикорупційної реформи.

ТІ Україна адмініструвала реформу публічних закупівель та державних продажів. Організація передала державі відповідні електронні системи, адміністраторами яких стали держпідприємства ProZorro та ProZorro.Продажі. Аналогічно організація долучилася до медичної реформи – передала державі електронну медичну систему eHealth.

Роль ТІ Україна була значною у запуску Вищого антикорупційного суду. Спільно з партнерами з інших неурядових організацій вдалося провести успішну адвокаційну кампанії з ухвалення закону, який відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії.

Українське ТІ одним з перших в країні почала займатися підтримкою викривачів корупції. Щороку ТІ Україна проводить масштабні інформаційні кампанії, покликані змінити ставлення суспільства до корупції. Також, ТІ Україна займається впровадженням прозорості в місцеве самоурядування через програму “Прозорі міста”. Контроль за дотриманням законодавства та принципів системи ProZorro в публічних закупівлях організація здійснює через спільноту організовану довкола проекту DOZORRO.

 

Членство

Щоб стати індивідуальним членом ТІ Україна, необхідно:

Ознайомитись із Статутом ТІ Україна;
Ознайомитись з «Принципами та процедурами членства в ТІ Україна»;
Подати дирекції ТІ Україна заяву про вступ в члени ТІ Україна;
До заяви необхідно додати дві рекомендації від двох дійсних членів ТІ Україна про прийняття в члени ТІ Україна та Згоду на збір та обробку персональних даних.

Який термін подачі документів про вступ в члени ТІ Україна?

Постійно.

Куди необхідно надсилати заяву та рекомендації?

Заяву та рекомендації двох дійсних членів ТІ Україна прохання надсилати електронною поштою у форматі PDF на e-mail: borovyk@ti-ukraine.org або звичайною поштою.

Коли стане відомо про розгляд поданих документів?

Вашу заяву на найближчому засіданні розгляне Правління ТІ Україна. Про прийняте рішення вас буде повідомлено додатково.

Правління
Ярослав ЮРЧИШИН

Голова Правління

yurchyshyn@ti-ukraine.org
Юлія КЛИМЕНКО

Екс-заступниця міністра економічного розвитку та торгівлі

yklymenko7@gmail.com Реєстр інтересів
Томаш ФІАЛА

Генеральний директор української інвестиційної компанії «Dragon Capital»

fiala@dragon-capital.com Реєстр інтересів
Хосе УҐАС

Професор, викладач права, голова Правління Transparency International (2014-2017 рр.)

Реєстр інтересів
Андрій ВИШНЕВСЬКИЙ

Виконавчий директор ГО "Адвокат майбутнього"

Директорат
Андрій БОРОВИК

В.о. виконавчого директора

borovyk@ti-ukraine.org
Звітність

Чим ми займаємося щодня? Яких результатів досягаємо? Які маємо важелі впливу та на кого? Читайте про це в наших звітах. Наші річні звіти – це відповіді на питання: чим займається організація громадського контролю та моніторингу, які вона має важелі впливу та інструменти протидії корупції.