Про нас

Miciя

Знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

 

Стратегія 2016-2018:

– відкрите та належне врядування;
– ефективні борці з корупцією;
– нульова толерантність до корупції.

Стратегічні пріоритети Transparency International Україна на 2016-2018 роки

Бачення та ініціативи Transparency International Україна в 2018 році

 

Історія

Глобальний рух

Transparency International – антикорупційна організація, заснована 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра. Transparency International присутня більш ніж у 100 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2017 рік, Transparency International була на 51-му місці зі 173 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks). І на першому місці серед 65 світових аналітичних установ, що займаються темою Відкритого та належного урядування.

Заснування українського представництва

Українське відділення Transparency International почало діяльність в місті Кропивницький в 1999 році. 1 червня 2012 року локальна неурядова організація Творче об’єднання “ТОРО” офіційно перейменувалася в громадську організацію Transparency International Україна. У жовтні 2014 році TI Україна отримала повну офіційну акредитацію як національне представництво Transparency International. Це відбулося на щорічному зібранні членів глобального антикорупційного руху.

Діяльність організації після Революції Гідності

Під час Революції Гідності ТІ Україна була джерелом об’єктивної інформації про розвиток подій в Україні для журналістів та міжнародних партнерів з усього світу. Організація долучилася до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили законопроекти, що лягли в основу майбутньої антикорупційної реформи. Після Революції Transparency International зосередила увагу на розбудові антикорупційної інфраструктури та ухваленні законодавства. В 2016 році головний офіс переїхав до Києва, що відкрило ширші можливості для просування антикорупційної реформи.

ТІ Україна адмініструвала реформу публічних закупівель та державних продажів. Організація передала державі відповідні електронні системи, адміністраторами яких стали держпідприємства ProZorro та ProZorro.Продажі. Аналогічно організація долучилася до медичної реформи – передала державі електронну медичну систему eHealth.

Роль ТІ Україна була значною у запуску Вищого антикорупційного суду. Спільно з партнерами з інших неурядових організацій вдалося провести успішну адвокаційну кампанії з ухвалення закону, який відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії.

Українське представництво ТІ одним з перших в країні почала займатися підтримкою викривачів корупції. Щороку ТІ Україна проводить масштабні інформаційні кампанії, покликані змінити ставлення суспільства до корупції. Також, ТІ Україна займається впровадженням прозорості в місцеве самоурядування через програму “Прозорі міста”. Контроль за дотриманням законодавства та принципів системи ProZorro в публічних закупівлях організація здійснює через спільноту організовану довкола проекту DOZORRO.

 

Членство

Щоб стати індивідуальним членом ТІ Україна, необхідно:

Ознайомитись із Статутом ТІ Україна;
Ознайомитись з «Принципами та процедурами членства в ТІ Україна»;
Подати дирекції ТІ Україна заяву про вступ в члени ТІ Україна;
До заяви необхідно додати дві рекомендації від двох дійсних членів ТІ Україна про прийняття в члени ТІ Україна та Згоду на збір та обробку персональних даних.

Який термін подачі документів про вступ в члени ТІ Україна?

Постійно.

Куди необхідно надсилати заяву та рекомендації?

Заяву та рекомендації двох дійсних членів ТІ Україна прохання надсилати електронною поштою у форматі PDF на e-mail: borovyk@ti-ukraine.org або звичайною поштою.

Коли стане відомо про розгляд поданих документів?

Вашу заяву на найближчому засіданні розгляне Правління ТІ Україна. Про прийняте рішення вас буде повідомлено додатково.

Правління
Андрій МАРУСОВ

Голова Правління. Експерт з питань держзакупівель, журналіст

marusov72@gmail.com Реєстр інтересів
Хосе УҐАС

Професор, викладач права, голова Правління Transparency International (2014-2017 рр.)

Реєстр інтересів
Томаш ФІАЛА

Генеральний директор української інвестиційної компанії «Dragon Capital»

fiala@dragon-capital.com Реєстр інтересів
Юлія КЛИМЕНКО

Екс-заступниця міністра економічного розвитку та торгівлі

yklymenko7@gmail.com Реєстр інтересів
Юхані ҐРОССМАНН

Голова антикорупційних проектів у Західній Європі та Південно-Західній Азії, Менеджмент Сістемс Інтернешнл

juhanigrossmann@gmail.com Реєстр інтересів
Директорат
Ярослав ЮРЧИШИН

Виконавчий директор

yurchyshyn @ti-ukraine.com
Андрій БОРОВИК

Заступник виконавчого директора

borovyk@ti-ukraine.com
Звітність

Чим ми займаємося щодня? Яких результатів досягаємо? Які маємо важелі впливу та на кого? Читайте про це в наших звітах. Наші річні звіти – це відповіді на питання: чим займається організація громадського контролю та моніторингу, які вона має важелі впливу та інструменти протидії корупції.