Про нас

Transparency International – антикорупційна організація, заснована 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра. Transparency International присутня більш ніж у 100 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2016 рік, Transparency International була на 27-му місці зі 175 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks).

Українське відділення Transparency International виросло з Творчого об’єднання «ТОРО» – неурядової організації, зареєстрованої у 1999 році в м. Кіровоград (Кропивницький). З 1 червня 2012 року об’єднання офіційно перейменовано в громадську організацію Transparency International Україна. Кількість працівників на той час складала не більше 10 осіб. Ця невелика команда змогла стати однією з провідних антикорупційних організацій держави, працюючи над напрямками: «Прозорі публічні фінанси», «Відкрите врядування», «Ефективна антикорупційна політика», «Професійні громадські антикорупціонери». Організація створила широку регіональну коаліцію «Декларації без декорацій», яка перевіряла декларації високопосадовців та вперше в державі моніторила їх стиль життя. Однією з перших в Україні організація почала впровадження ініціативи Open Government Partnership. І ось уже 6 років поспіль здійснює громадський контроль за її втіленням.

У жовтні 2014 році Transparency International Україна отримала повну офіційну акредитацію як відділення Transparency International. Це відбулося на щорічному зібранні членів глобального антикорупційного руху.

Під час Революції Гідності ТІ Україна стала джерелом об’єктивної інформації про розвиток подій в Україні для журналістів та міжнародних партнерів з усього світу. У цей час ми долучилися до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили пакет антикорупційних законів. Після Революції Гідності ми зосередилися на контролі виконання антикорупційної реформи та створенні нових антикорупційних органів. Допомагали в розробці, адмініструванні та просуванні системи електронних закупівель ProZorro, по такому ж принципу займаємось системою продажу державного майна та активів ProZorro.Sale та допомагаємо в реалізації реформи охорони здоров’я через eHealth. Одними з перших в Україні почали займатися зміною негативного ставлення до викривачів корупції та їх захистом, створивши зручну електронну форму повідомлень і пізніше долучившись до навчань цього державних органів. Уже третій рік поспіль ТІ Україна проводить масштабні інформаційні кампанії, покликані змінити ставлення суспільства до корупції («Я Не Даю», «Прокинься! Корупція вбиває!», «Вони б не мовчали», «Корупція має бути помічена»). Також, ТІ Україна займається розбудовою прозорості на локальному рівні через програму #Прозорі міста

З 1 липня 2016 року в організації з’явився новий виконавчий директор Ярослав Юрчишин, а головний офіс переїхав до Києва. У нас змінилася місія: тепер ми прагнемо знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Сьогодні нас уже понад 30 осіб, ми є потужним представництвом глобального руху, який має єдине бачення світу, де державні структури, бізнес, громадянське суспільство і щоденне життя людей вільні від проявів корупції.