Про нас

Трансперенсі Інтернешнл Україна

акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції.

Місія

Знизити рівень корупції в Україні.

 

Стратегічні пріоритети на 2019-2021

ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

Мінімізувати можливість виникнення корупційних ризиків на національному та місцевому рівнях шляхом збільшення прозорості та підзвітності роботи органів влади.

ЗАЛУЧЕННЯ ДО БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Залучити максимальну кількість прибічників та створити умови для об’єднання їх у дієву мережу, забезпечивши сталу підтримку.

ПОКАРАННЯ КОРУПЦІЇ

Забезпечити ефективну систему покарання за вчинення корупційних правопорушень.

Стратегія Трансперенсі Інтернешнл Україна (2019-2021)

 

Історія

Глобальний рух

Transparency International – антикорупційна організація, яку 1993 року в Берліні заснував ексдиректор Світового банку Пітер Айґен. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра Рубіо. Transparency International присутня більш ніж у 110 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2017 рік, Transparency International була на 51-му місці зі 173 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks). І на першому місці серед 65 світових аналітичних установ, що займаються темою Відкритого та належного урядування.

Заснування ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”

Українське відділення Transparency International почало діяльність у Кропивницькому (тоді Кіровоград) у 1999 році. 1 червня 2012 року локальна неурядова організація Творче об’єднання “ТОРО” офіційно перейменувалася в громадську організацію Трансперенсі Інтернешнл Україна. У жовтні 2014 році TI Україна отримала повну офіційну акредитацію як представник глобального руху. Це відбулося на щорічному зібранні Transparency International.

Діяльність організації після Революції Гідності.

Під час Революції Гідності ТІ Україна була джерелом об’єктивної інформації про розвиток подій в Україні для журналістів та міжнародних партнерів з усього світу. Організація долучилася до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили законопроекти, що лягли в основу майбутньої антикорупційної реформи. Після Революції Transparency International зосередила увагу на розбудові антикорупційної інфраструктури та ухваленні законодавства. У 2016 році головний офіс переїхав до Києва, що відкрило ширші можливості для просування антикорупційної реформи.

ТІ Україна адмініструвала реформу публічних закупівель та державних продажів. Організація передала державі відповідні електронні системи, адміністраторами яких стали держпідприємства ProZorro та ProZorro.Продажі. Аналогічно організація долучилася до медичної реформи − передала державі електронну медичну систему eHealth.

Роль ТІ Україна була значною у запуску Вищого антикорупційного суду. Спільно з партнерами з інших неурядових організацій вдалося провести успішну адвокаційну кампанію з ухвалення закону, який відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії. Трансперенсі Інтернешнл Україна здійснювала аналіз претендентів на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Українське представництво ТІ одним з перших в країні почало займатися підтримкою викривачів корупції. Щороку ТІ Україна проводить масштабні інформаційні кампанії, покликані змінити ставлення суспільства до корупції. Також ТІ Україна займається підвищенням прозорості місцевого самоврядування через програму “Прозорі міста”. Контроль за дотриманням законодавства та принципів системи ProZorro в публічних закупівлях організація здійснює через спільноту організовану довкола проекту DOZORRO.

 

Членство

Щоб стати індивідуальним членом ТІ Україна, необхідно:

Ознайомитися з Статутом ТІ Україна;
Ознайомитись з «Принципами та процедурами членства в ТІ Україна»;
Подати дирекції ТІ Україна заяву про вступ в члени ТІ Україна;
До заяви необхідно додати дві рекомендації від двох дійсних членів ТІ Україна про прийняття в члени ТІ Україна та Згоду на збір та обробку персональних даних.
✓ Відповідно до пункту 3.9 Статуту Організації, Член(киня) Організації повинен(на) сплачувати членські внески. Положення про розмір та порядок сплати членських внесків розробляється Виконавчим директором та затверджується Правлінням. Правління Трансперенсі Інтернешнл Україна встановило розмір членських внесків на 2021 рік в сумі 1000 грн.

Який термін подачі документів про вступ в члени ТІ Україна?

Постійно.

Куди необхідно надсилати заяву та рекомендації?

Заяву та рекомендації двох дійсних членів ТІ Україна прохання надсилати електронною поштою у форматі PDF на e-mail borovyk@ti-ukraine.org або звичайною поштою.

Коли стане відомо про розгляд поданих документів?

Вашу заяву на найближчому засіданні розгляне Правління ТІ Україна. Про прийняте рішення вас буде повідомлено додатково.

Правління

Виконавчий директор ГО "Адвокат майбутнього"

andriy.vyshnevsky@gmail.com Реєстр інтересів
рождественський rozhdestvensky

Виконавчий директор Центру лідерства УКУ

andrew.rozh@gmail.com Реєстр інтересів

професор права Гарвардської школи права

mstephen@law.harvard.edu Реєстр інтересів

Експертка з моніторингу громадянського суспільства

vasida.kifenko@gmail.com Реєстр інтересів
Наглядова рада

Наглядова Рада є контролюючим органом ТІ Україна, що обирається на 2 роки.

Вона консультує і контролює Організацію з питань фінансової діяльності та цільового використання активів, а також щороку надає членам організації висновок про фінансову діяльність за минулий рік. Крім цього, Наглядова Рада ТІ Україна здійснює контроль за виконанням рішень керівних та виконавчих органів Організації.

Детальніше про повноваження Наглядової Ради читайте у Статуті ТІ Україна.

Поштова скринька Наглядової Ради: supervisoryboard@ti-ukraine.org

 

 

Голова секретаріату мережі UNIC

Виконавчий директор та співзасновник StudyDive

Адміністративний директор аналітичного центру ACREC

Директорат

Виконавчий директор

borovyk@ti-ukraine.org

Фінансовий директор

geraskin@ti-ukraine.org

Операційний директор

mazurok@ti-ukraine.org
Звітність

Чим ми займаємося щодня? Яких результатів досягаємо? Які маємо важелі впливу та на кого? Читайте про це в наших звітах. Наші річні звіти – це відповіді на питання: чим займається організація громадського контролю та моніторингу, які вона має важелі впливу та інструменти протидії корупції.

З повною версією звіту за 2020 рік можна ознайомитися за посиланням.

Детальніше із фінансовим покриттям проектів можна ознайомитися за посиланням.

Аудиторський звіт знаходиться тут.

Установчі документи

Ви можете ознайомитися з установчими документами Трансперенсі Інтеренешнл Україна.

Статут
Скачати
Виписка ЄДР
Скачати
Реєстр НУ
Скачати
Реєстрація ГО
Скачати
Контакти

04053, м. Київ,
вул. Січових Стрільців, 37-41, 5 поверх,
facebook: TransparencyInternationalUkraine

Для медіа

Вікторія Карпінська

+380667895895 karpinska@ti-ukraine.org