Date and time of the event:

17/04/2024

10:00-12:00

17 квітня о 10:00 програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine презентує друге дослідження прозорості українських міст в умовах війни за оновленою методологією

У 2023 році суспільство відчутно змінилося — українці стали вимогливішими і менш терпимими до невмотивованого закриття інформації. Ситуацію підігрівали корупційні скандали як на державному, так і на місцевому рівнях. Водночас проблеми, спричинені війною, нікуди не зникли. 

Програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine вже сьомий рік оцінює прозорість міських рад. З початку повномасштабної війни методологія була адаптована. Цьогоріч програма презентує вже друге «воєнне» дослідження (за 2023 рік), в якому аналітики оцінили додатково 10 прифронтових муніципалітетів.

Які міста здійснили приголомшливий стрибок і перейшли в категорію прозорих? Як із викликами впоралися прифронтові міста? Що вдалося або ні місцевому самоврядуванню? Які міста закривали інформацію, а які пропонували інноваційні рішення? Про це і не тільки поговоримо під час презентації.

Після оприлюднення результатів відбудеться експертне обговорення з фахівцями зі сфери муніципального управління, центральної влади та громадських організацій. 

Головні теми дискусії: 

  • виклики місцевої влади та громадян: як і з чим дають раду ОМС?
  • вдалі практики управління в умовах війни та інструменти, які стимулюватимуть прозорість і посилюватимуть Україну на шляху до євроінтеграції;
  • відкриті дані та доступ до інформації: потреба міст в єдиних, чітких і публічних  правилах взаємодії з центральною владою. 

Запрошуємо представників органів місцевого врядування, державної влади, громадського сектору, ЗМІ, експертів і небайдужих містян долучитися до онлайн-презентації дослідження й обговорення викликів і успішних практик міст.

Нагадаємо, 14 грудня лідери європейських країн вирішили розпочати переговори про вступ України до ЄС. У TI Ukraine переконані, що зараз нашим містам як ніколи важливо працювати над прозорістю, адже цього вимагає українське суспільство, й без прозорості процесів неможлива подальші успішна євроінтеграція та відновлення.

 

Мова заходу: українська/англійська (із забезпеченням синхронного перекладу).

Щоб отримати презентацію та нагадування про захід, реєструйтеся – https://bit.ly/3POeNh8 

Для додаткових питань пишіть на пошту: [email protected]

Контакти для ЗМІ:

Євгенія Семчук, комунікаційна менеджерка програми, [email protected],  063-302-44-22.