Date and time of the event:

11/07/2023

10:00

Як успішно конфіскувати та ефективно спрямувати кошти від конфіскованого майна росіян на майбутню відбудову? Це одне з головних запитань, яке стоїть перед українською владою.

За понад рік функціонування механізмів конфіскації російських активів Україна вже продемонструвала успішні кейси вилучення такого майна. Однак це лише початок великого шляху, адже у нових процесах завжди ховаються ризики та недоліки. 

11 липня Transparency International Ukraine спільно з виданням «Українська правда» в межах проєкту за підтримки Європейського Союзу «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС» презентує спеціальну платформу «Як конфіскувати російські активи в Україні?». У ній представлена уся інформація про процеси конфіскації майна пособників кремлівського режиму та об’єкти, які вже у них забрали: нерухомість, активи, корпоративні права, машини тощо.  

Експерти TI Ukraine  детально проаналізували кожен механізм та визначили їхні сильні та слабкі місця. Тож на платформі не лише зібрано українське майно загарбників та їхніх прибічників, а й надані рекомендації, які допоможуть залишити гроші та активи загарбників в українському бюджеті. Як це працює — можна буде ознайомитися просто під час заходу.

Також на презентації онлайн-платформи, експерти Transparency International Ukraine та провідні фахівці з питання конфіскації ворожих активів  обговорять найбільші проблеми, з якими зіштовхнулася наша країна за понад рік після початку роботи механізмів вилучення російських активів.

  • Які виклики постали перед ВАКС в процесі конфіскації російських активів, адже від запуску подібні справи не входили в компетенції суддів цієї інституції?
  • Чому від початку великої війни немає конфіскацій в межах кримінальних проваджень, зокрема і щодо державної зради?
  • Як держава планує стягувати активи з окупованих територій, у тому числі в Криму?
  • І, зрештою, як захисти конфісковане майно від оскаржень у міжнародних судах та спрямувати кошти росіян на відбудову України?

Відповіді на ці та інші запитання спробуємо знайти з гостями нашого заходу.  

  • Іван Кібальчич — заступник начальника управління процесуального керівництва Офісу Генпрокурора,
  • Віталій Крикливий — суддя ВАКС,
  • Олексій Соболев — заступник Міністра економіки,
  • Інна Богатих — директорка Департаменту санкційної політики Мінʼюсту,
  • Олександр Федоришин — заступник голови ФДМУ.

Модераторка заходу: Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора з юридичних питань Transparency International Ukraine.

Дата та час заходу: 11 липня, 10:00.

Місце проведення: Київ. Адреса буде повідомлена зареєстрованим учасникам.  

Мова: українська, англійська.

Всі охочі можуть зареєструватися на захід онлайн та офлайн за посиланням: https://bit.ly/assets_confiscation_registration.   

Завершення реєстрації: 10 липня, 19:00.

 

Контакти: Дар’я Степанова, керівниця комунікаційного відділу Transparency International Ukraine, 

тел. +38 063 726 2658, 

[email protected]

 

Довідково: 

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, який з 2012 року допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах.

ТІ Ukraine допомогла створити та згодом передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі, eHealth та Prozvit. Також команда впровадила Рейтинги прозорості та підзвітності міст, розбудувала спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями та співзаснувала коаліцію RISE UA, що захищає доброчесність і ефективність у відбудові.

 

Цей захід став можливий за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його вміст є виключною відповідальністю Transparency International Ukraine і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.