Команда програми «Transparent cities/Прозорі міста» оприлюднила результати пілотного дослідження підзвітності українських міст. В його межах фахівці перевірили підзвітність влади 10 міст України: Вінниці, Дніпра, Дрогобича, Києва, Львова, Маріуполя, Одеси, Покрова, Тернополя та Харкова.
Для того, щоб дослідити практичний рівень виконання вимог у сфері муніципальної відкритості та фактичний стан залученості населення у прийняття управлінських рішень, команда програми «Transparent cities/Прозорі міста» спільно із командами громадських організацій «Платформа Громадський Контроль» та «Центр громадського моніторингу та досліджень» розробила методологію Рейтингування підзвітності міст України.
Метою дослідження було перевірити потенціал методології підзвітності для подальшого вдосконалення її індикаторів у містах України. Для досягнення цієї мети ми ставили перед собою такі основні завдання:
-
Дослідити, яким є актуальний рівень підзвітності у містах:
-
З’ясувати рівень дотримання нормативних вимог у сфері муніципальної підзвітності.
-
Виокремити загальні тенденції у втіленні принципу підзвітності в діяльності місцевої влади.
-
Визначити відсоток виконання пілотованих сфер методології та їх індикаторів.
-
-
Визначити, як між собою корелюються результати міст у виконанні практик муніципальної прозорості та підзвітності.
-
На основі отриманих результатів розробити рекомендації щодо покращення рівня підзвітності міських рад та підпорядкованих їм підприємств, установ, організацій.
Більше про підготовку та аналіз результатів пілотного оцінювання підзвітності 10 міст України ви можете дізнатися з аналітичної записки. Також в аналітичній записці наведені рекомендації для підготовки міськрад до оцінювання підзвітності 50 міст України, яке незабаром розпочне команда програми «Transparent cities/Прозорі міста».
Дослідження здійснюється в рамках проєкту «Онлайн-платформа TransparentCities: взаємодія громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування для кращої підзвітності та належного врядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є відповідальністю виключно Transparency International Ukraine і необов’язково відображає погляди Європейського Союзу.