Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities виміряло прозорість інвестиційної сфери 100 найбільших міст України.
Над розробкою методології дослідження спільно з експертами TIU працювали іноземні інвестори, українські підприємства та соціальні підрозділи міських урядів. Всього було сформовано 17 індикаторів, які допоможуть відобразити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері. З методологією дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Результати дослідження прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України. Перші 50 міст.
У містах було перевірено наявність антикорупційних програм, існуючу та опубліковану політику щодо конфлікту інтересів у міських радах, проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інструментів та можливостей у інвестиційному секторі та інше.
Результати дослідження прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України. Друга п’ятдесятка.
Перше місце у Рейтингу здобув Івано-Франківськ, отримавши 15 балів з 20 можливих. Для досягнення максимального показника місту рекомендується впровадити електронні аукціони сезонної торгівлі, підключити місто до платформи, яка допомогає людям відкрити власний бізнес, опублікувати перелік діючих регуляторних актів, включити до членів виконавчого комітету підприємців. Кращою практикою Івано-Франківська було визнано Інвестиційний портал міста http://invest-if.com/uk/.
Друге місце посіло місто Київ з 12,7 балами. Місту варто впровадити для досягнення максимальної кількості балів наступні рекомендації: розмістити інформацію про інженерні мережі, врегулювати конфлікт інтересів членів виконавчого комітету, підключити місто до платформи, яка допомогає людям відкрити власний бізнес. Краща практика Києва – електронні аукціони для продажу прав на розміщення сезонної торгівлі.
Всього 0,7 балів відділяє Вінницю, яка зайняла третє місце у Рейтингу, від другої сходинки. Місту необхідно покращити ситуацію з включенням підприємців до членів Виконавчого комітету, врегулювати конфлікт інтересів членів виконавчого комітету, розмістити інформацію про інженерні мережі на офіційному сайті та запровадити електронні аукціони для сезонної торгівлі. Кращою практикою у місті є розділ для роботи з інвесторами. Наразі у Вінниці 12 балів з 20-ти.
ТОП-3 Рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 міст України
Найнепрозорішим з 17 виявився індикатор підключення до офіційної платформи, яка допомогає людям відкрити власний бізнес – лише у Вінниці та Житомира наявне підключення. Найпрозорішим є індикатор щодо розміщення на сайті інформації про інвестиційні об’єкти/проекти які пропонуються міською владою не залежно від форми власності – у 69% міст наявна ця інформація.
Прозорість індикаторів Інвестиційного сектору, %
Результати такого дослідження допоможуть зменшити корупційні ризики та полегшать процес інвестивання та створення нового бізнесу на місцевому рівні.
Результати вимірювання прозорості інвестиційної сфери стануть частиною великого дослідження Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України.