Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) підтримує оновлений тендер на проведення незалежного аудиту та стратегічного аналізу Укроборонпрому. Про це НАКО оголосив 19-го червня під час прес-конференції. Комітет відновив діалог із Укроборонпромом і планує моніторити тендерний процес.

У НАКО бачать цей процес як можливість виявити випадки неефективного управління, корупційних ризиків та структурних недоліків в Укроборонпромі. Він має стати першим кроком на шляху до вирішення зазначених проблем і побудови державного оборонного концерну, який відповідає потребам суспільства та Збройних сил. У Комітеті НАКО переконані, що створення Наглядової Ради, яку своїм призначенням Михайла Згуровського відновив Президент Петро Порошенко у січні, це ключовий крок на шляху до ефективного керування концерном. Наглядова Рада буде головним замовником цього тендеру.

Володимир Огризко, Співголова НАКО:

«Наглядова Рада Укроборонпрому відповідальна за реформування концерну таким чином, щоб він відповідав інтересам суспільства та України. Цей аудит, проведений у відповідності до міжнародних стандартів, допоможе Наглядовій Раді виконати своє зобов’язання та підняти концерн до міжнародних стандартів управління».

Тендерна документація містить три частини: 1) стратегічний консалтинг та оцінка корпоративного управління Укроборонпрому та його учасників; 2) юридичний огляд, діагностика та консалтинг Укроборонпрому та його учасників; 3) незалежний фінансовий аудит Укроборонпрому та його учасників.

Попередня версія тендерної документації не містила деяких цих компонентів, зокрема, фінансовий аудит. НАКО надав рекомендації Наглядовій Раді Укроборонпрому щодо того, що необхідно включити до тендеру, і Наглядова Рада  та тендерний комітет переглянули документацію відповідним чином. Нині відбуваються тендерні процедури з урахуванням цих змін. Дедлайн для подачі заявок продовжили з 18-го червня до 28-го вересня, щоб у більшої кількості аудиторських компаній була можливість взяти участь у тендері.

Драго Кос, Співголова НАКО:

«Ми сподіваємося побачити достатню кількість гідних аудиторських компаній, які змагатимуться за перемогу у цьому тендері. Звісно, це складне питання, але якщо реформи будуть успішними, це стане історичним кроком, який змінить майбутнє України».

Олена Трегуб, Генеральний Секретар НАКО, підтвердила: «НАКО продовжує моніторити тендерний процес. Наша мета – переконатися, що на шляху реформ Укроборонпром має чіткі рекомендації щодо корпоративної структури та менеджменту, і що повний фінансовий аудит виявить фінансові прогалини в оборонному концерні. Це допоможе розробити аргументовану програму реформ із доказовою базою».

Детальніше із закупівлею можна ознайомитись за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-12-20-003453-c

Довідка: Незалежний Антикорупційний Комітету з питань Оборони (НАКО), є спільною ініціативою Програми протидії корупції у сфері безпеки і оборони міжнародної неурядової організації Transparency International Defence and Security – Велика Британія (TI-DS) та Transparency International Ukraine (ТІ Україна).

Комітет складається із шести членів: трьох українських – головна редакторка інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик, екс-міністр закордонних справ, перший заступник Секретаря РНБО України Володимир Огризко, голова правління Centre UA, співініціатор руху «Чесно» Олег Рибачук (співголова) та трьох міжнародних – генерал-полковник Британської армії, колишній командир Об’єднаного корпусу швидкого реагування НАТО Тімоті Еванс, екс-уповноважений представник з питань боротьби із корупцією у Словенії Драго Кос (співголова) та екс-голова наглядової ради комунальних підприємств Місії ООН у Косово Джеймс Вассерстром.

Метою НАКО є зменшення корупційних ризиків у секторі безпеки та оборони України шляхом моніторингу, оцінки та аналізу антикорупційних реформ та надання відповідних рекомендацій. http://nako.org.ua/

 

Контакт для медіа: Тарас Ємчура, 098 910 24 86 e-mail: tyemchura@transparency.org