ТІ Україна очікує від Верховної Ради оперативного розгляду ініціатив, які скасовують обов’язкове електронне декларування членами громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю. Щодо розширення звітності громадських організацій, то ми вважаємо за доцільне дочекатися рішення Венеціанської комісії з приводу цього питання, яке очікується у березні 2018 року.

Зважаючи на це, українське представництво Transparency International закликає підтримати вцілому законопроект №6674 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги”, однак, виключити з нього пункт 2.2 щодо звітності організацій.  Що стосується законопроекту 6675 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги”, то, зважаючи на те, що саме його положення будуть опрацьовуватися нашим європейськими партнерами, розгляд цієї ініціативи доцільно відкласти. Таким чином, вдасться і вирішити питання, і відкласти питання звітності до рішення Венеціанської комісії.

Зважаючи на заяви глави держави та представників парламентської коаліції, зокрема керівника фракції Блоку Петра Порошенка Артура Герасимова на Погоджувальній раді парламенту на цьому пленарному тижні, розраховуємо на виконання взятих на себе публічно зобов’язань перед суспільством та міжнародними партнерами.

Transparency International Україна підтримує прозорість у діяльності громадських об’єднань. Уся інформація про отриману організацією міжнародну допомогу та витрати є публічною. Однак, вважаємо, що запровадження обов’язкового персонального електронного декларування для учасників антикорупційного руху було невиправданим емоційним кроком, помстою громадянському суспільству за успіхи у викритті хабарництва та розбудови антикорупційної інфраструктури держави. Віримо, що парламентарі знайдуть в собі сили виправити цю помилку ще в цьому році.