У періоди стихійного лиха або війни питання забезпечення населення житлом особливо загострюється, тому цілеспрямована житлова політика уряду є одним із факторів успішної відбудови та збереження людського капіталу.
На момент написання цього звіту росія зруйнувала українських домівок на понад 54 млрд дол. США і зробила 5 млн людей вимушеними переселенцями тільки всередині країни. Питання житла для людей, яким нікуди повертатись, необхідно вирішувати вже зараз, попри те, що війна триває.
У цьому документі ми зібрали вісім історій забезпечення житлом у країнах, які пережили сильні руйнування. Описані стратегії та підходи не можуть бути перенесені в Україну без додаткового вивчення, утім тенденції і прорахунки, які були виявлені за цими кейсами, можуть стати в нагоді під час планування відбудови.
Звіт підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» та Transparency International Ukraine й не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Виконання цього дослідження стало можливим завдяки підтримці Фонду Євразія, що фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Урядом Великої Британії через UK aid. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Transparency International Ukraine та ГО «Інститут аналітики та адвокації» і не обов’язково відображає погляди Агентства USAID, Уряду США, Уряду Великої Британії або Фонду Євразія.