Transparency International Ukraine спільно з Інститутом аналітики та адвокації за фінансової підтримки BHP Foundation розробили звіт, у якому підкреслили зміни, які потрібні для економічного зростання України. 

Цей документ будується за принципом «слідуй за грошима», який підкреслює ключові етапи цього маршруту: отримання коштів, їх розподіл між потребами, витрати, контроль використання, за необхідності — розслідування та притягнення винних до відповідальності. Інституції, розташовані в цьому маршруті, насамперед потребують посилення спроможності, а їх сукупність — реформування. Важливою умовою дієвості та отримання ефекту від цих реформ є комплексний характер їх проведення.

Другий рік в Україні триває повномасштабна війна, через що країна функціонує в умовах надзвичайно високої невизначеності. 

Для забезпечення своїх потреб Україні потрібно 43 млрд дол. США у 2024 році. Основним джерелом покриття дефіциту є зовнішнє фінансування у вигляді кредитів та грантів. І на відміну від 2023 року, Україна має меншу ясність щодо джерел та обсягів покриття дефіциту бюджету на 2024 рік.

Нам допомагають міжнародні партнери, які все частіше сигналізують: фінансування буде лише за умови впровадження реформ. І це не тільки історія про отримання грошей чи відстеження прогресу на шляху нашої євроінтеграції. 

Реформи також виступають каталізатором економічного зростання та стійкості, створення умов для залучення інвестицій та поступового скорочення дефіциту, і звісно — зменшення залежності України від зовнішнього фінансування. Крім консолідації підтримки ззовні, ми маємо забезпечити ефективне управління обмеженими публічними фінансами, збільшувати наші внутрішні доходи.

Детальніше читайте в нашому дослідженні. 

Звіт підготовлено Transparency International Ukraine й Інститутом аналітики та адвокації за фінансової підтримки BHP Foundation. Зміст матеріалу є відповідальністю авторів та не обов’язково відображає погляди чи позицію BHP Foundation.

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(472) "Цей документ будується за принципом «слідуй за грошима», який підкреслює ключові етапи цього маршруту: отримання коштів, їх розподіл між потребами, витрати, контроль використання, за необхідності — розслідування та притягнення винних до відповідальності. " ["quote_author"]=> string(0) "" }

Цей документ будується за принципом «слідуй за грошима», який підкреслює ключові етапи цього маршруту: отримання коштів, їх розподіл між потребами, витрати, контроль використання, за необхідності — розслідування та притягнення винних до відповідальності.