Антикорупційні організації закликають лідерів коаліції виправити норму про апеляцію в законі про антикорупційний суд до парламентських канікул

Центр протидії корупції та Transparency International Україна звертаються до лідерів політичних сил парламентської коаліції Петра Порошенка та Арсенія Яценюка із закликом виправити скандальну норму про апеляцію в антикорупційному суді та проголосувати необхідні зміни до Кримінального процесуального кодексу до цього тижня.

Ми підтримуємо намір Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо розгляду законопроекту №7441 у четвер 12 липня. Для цього в середу 11 липня комітет з питань правової політики та правосуддя, керівником якого є депутат БПП Руслан Князевич, повинен розглянути правки до законопроекту №7441. Даний законопроект має технічний характер, не є складним та не може потребувати довгої дискусії.

18 із 32 депутатів Комітету з питань правової політики і правосуддя є представниками Блоку Петра Порошенка, включно із головою комітету Русланом Князевичем, чи Народного Фронту. Це кількість депутатів, необхідна для кворуму для проведення комітету та ухвалення рішення щодо законопроекту №7441, без якого не можливе голосування в залі.

Наголошуємо також, що Україна до початку вересня має вирішити всі питання для отримання нового траншу допомоги від Міжнародного валютного фонду, інакше співпраця з МВФ може припинитися остаточно. Національний банк України також попередив, що без продовження співпраці з МВФ неможливе розмороження підтримки від ЄС та Світового банку та розміщення єврооблігацій.

З огляду на вказане  пропонуємо лідерам фракцій коаліції:

  1. Забезпечити кворум народних депутатів та розгляд законопроекту №7441 на засіданні Комітету з питань правової політики та правосуддя у середу, 11 липня;
  2. Розглянути та ухвалити законопроект №7441 із правками щодо спрямування апеляцій щодо теперішніх справ НАБУ у четвер, 12 липня.

Нагадаємо, що в ухвалений закон про Вищий антикорупційний суд внесли норму, згідно з якою апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не новоствореному Антикорупційному суді.