Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Державним агентством електронного урядування та Transparency International Україна презентували оновлений Державний земельний кадастр, який відтепер працюватиме на технології Blockchain. Упровадження цієї технології дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних, що унеможливить їх підміну в результаті зовнішнього втручання, гарантує прозорість, а також дасть можливість здійснювати суспільний контроль за системою.

Представлено результати I етапу пілотного проекту з переведення Держземкадастру на технологію блокчейн. Відтепер всі витяги з кадастру переведено на технологію блокчейн. Українське представництво міжнародного руху Transparency International стала першою громадською організацією, яка отримала ноду-аудитора. Нода-аудитор є незалежним компонентом блокчейн, виконує безперервний аудит всіх транзакцій мережі блокчейн державного земельного кадастру.

«Transparency International Україна сприяла відкриттю Державного земельного кадастру. Ми стали першою громадською незалежною організацією, яка отримує ноду-аудитора та починає використовувати механізм блокчейну як засіб для публічного онлайн-контролю за реєстром. Сьогоднішня подія – це, безперечно, успішний приклад відповідального партнерства уряду, бізнесу та громадянського суспільства», – зазначив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.

Держземкадастр переведено на технологію блокчейн в рамках виконання підписаного 16 червня 2017 року Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством юстиції України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державним агентством з питань електронного урядування України, громадською організацією Transparency International Україна та Бітфурі Холдінг Б.В. презентовано оновлений Державний земельний кадастр.

«Переведення земельного кадастру на технологію Blockchain – це черговий елемент трансформації земельних відносин, яку системно здійснює Уряд. Підвищення транспарентності земельних відносин висуває підвищені вимоги до гарантування збереження даних, і на сьогодні найвищий ступніть захисту інформації забезпечує технологія Blockchain», – заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Постанову про перехід Держземкадастру на Blockchain було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 21 червня 2017 року.

«Blockchain – це вдале поєднання внутрішньої безпеки та громадського контролю, оскільки забезпечує надійну синхронізацію даних та захищає їх від підміни в результаті зовнішнього втручання. Тому для нашої країни – це ідеальний інструмент для забезпечення цілковитої прозорості та безумовної довіри населення до цих даних. А сьогоднішня технічна реалізація – це спільне бачення кращих світових експертів та громадськості, яке повністю відповідає українським законодавчим реаліям», – переконаний Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування. Очільник Агентства додав, що до кінця поточного року технологію Blockchain також почне використовувати Реєстр майнових прав.

 Довідково:

Державний земельний кадастр – єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні; а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Станом на 1 жовтня 2017 року в Державному земельному кадастрі України зареєстровано 18 млн 780 тис. земельних ділянок. Щоденно громадянами України здійснюється 30 тис. переглядів публічної кадастрової карти.

Повний запис презентації оновленого кадастру