2 грудня 2021 року о 18:00 мало відбутися засідання конкурсної комісії з обрання голови САП. Однак ще до початку запланована трансляція раптово зникла, а на сайті Офісу Генпрокурора з’явилось оголошення, що через відсутність кворуму нічого не буде. 

Згодом на власній фейсбук-сторінці член комісії Роман Куйбіда написав, що повідомлення на сайті ОГП з’явилося, коли на цей час в зумі зібралися майже всі члени комісії, і кворум мав бути. За його словами, скасування засідання було несподіванкою для всіх присутніх членів і справжні причини досі незрозумілі.

Також, дещо пізніше Куйбіда опублікував оцінки членів комісії від Ради прокурорів за виконані практичні завдання всіма фіналістами конкурсу. 

Драго Кос поставив Олександру Клименку – 18, Андрію Синюку – 10,5, Катерині Клименко – 24, Сергію Савицькому – 16,5 балів; 

Нона Цоцорія виставила Олександру Клименку – 19,5, Андрію Синюку – 10,5, Катерині Клименко – 22,5, Сергію Савицькому – 16,5 балів; 

Томас Фаєрстон виставив Олександру Клименкові – 19,5, Андрію Синюку – 9, Катерині Клименко – 21, Сергію Савицькому – 13,5 балів; 

Роман Куйбіда виставив Олександру Клименку – 18,5, Андрію Синюку – 12,5, Катерині Клименко – 21, Сергію Савицькому – 18 балів.

Сумнівна відсутність кворуму та раптове зникнення запланованої трансляції на YouTube вчергове підтверджує, що конкурс активно саботується головою та окремими членами комісії за мовчазної згоди вищих посадових осіб держави. І це вже вкрай бентежить, адже, поставивши підписи під Меморандумом між Україною та МВФ, саме Президент, Прем’єр-міністр, Голова Нацбанку та Міністр фінансів особисто несуть відповідальність за зрив конкурсу САП.

Тож станом на сьогодні комісія САП:

  • вже зірвала виконання домовленостей України з МВФ;
  • досі не оприлюднила оцінки практичного засідання фіналістів;
  • відтягує процес відбору очільника понад рік.

І громадськість, і міжнародні партнери вже неодноразово закликали комісію довести конкурс до кінця. Сьогодні і посли країн “Великої сімки” знову наголосили на потребі завершити відбір без затягування процесу. Натомість ми бачимо зовсім протилежну ситуацію.

Сумнівна відсутність кворуму та раптове зникнення запланованої трансляції на YouTube вчергове підтверджує, що конкурс активно саботується головою та окремими членами комісії за мовчазної згоди вищих посадових осіб держави.