У студії Громадського радіо Катерина Цибенко, керівниця проекту «Розбудова прозорості в містах України». За її словами, зміст рейтингу прозорості міст полягав у наступному:

«Під поняття прозорості ми маємо на увазі такі сфери відповідальності міської влади як соціальні послуги, житлова політика, комунальні підприємства, комунальне майно, освіта, закупівлі та деякі інші. Ми оцінювали наскільки на сайтах міськрад доступна інформація, наприклад, чи доступні протоколи міськрад, чи повідомляється про майбутнє засідання сесії, щоб громадяни могли прийти і взяти в них участь, чи відкриті закупівлі, чи можливо записати дитину в школу онлайн, чи можна стати в житлову чергу онлайн»,  – пояснила Катерина Цибенко.

Керівниця проекту також розповіла про методологію рейтингу:

«Дослідники аналізували сайти, доступність інформації на сайтах, також вони робили різні аналітичні висновки, наприклад, брали кількість відвідувачів сайту за місяць, ділили на кількість населення, і по певних балах оцінювали. Також ми використовували відповіді на інформаційні запити, ми багато писали міськрадам, і більшість відповідали, а були три міськради, які нам відмовили у відповіді. Це Ізмаїл, Горішні Плавні та Бориспіль», – зазначила вона.

До рейтингу увійшло 100 найбільших (за населенням) міст України.

Громадське радіо