Українське представництво всесвітнього антикорупційного руху Transparency International запрошує представників міської влади Ірпеня до реєстрації на тренінг  «Як покращити показники Ірпеня в рейтингу прозорості міст». Він відбудеться у рамках проекту «Зроби місто прозорим, бери участь у врядуванні». Представники ТІ Україна проведуть захід 20 листопада з 9 до 19 у «Конференц-Холі Ірпінь» за адресою: вулиця Северинівська, 118А.

Зареєструватися на тренінг можна за посиланням: http://bit.ly/2AERBth. Дедлай – 16 листопада о 12.00. Кількість учасників обмежена. Представників влади, які візьмуть участь у тренінгу, повідомлять про це заздалегідь.

Ірпінь посідає у Рейтингу прозорості 100 міст України лише 75 місце. Місто отримало лише 22 бали зі 100. Саме тому ТІ Україна вирішила працювати над зменшенням корупційних ризиків, підвищувати підзвітність влади саме у цьому місті. Також проектом передбачено поширення позитивного досвіду з прозорості серед представників влади Маріуполя, Сєвєродонецька та Мелітополя. У зазначених містах також проводилися аналогічні тренінги, а на вулицях цих міст – інформаційні кампанії для громадян. Їхня мета – підвищити інформованість жителів про інструменти, які вони зможуть використовувати для підзвітності влади.

Навчальний захід для представників влади Ірпеня проведе експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. На заході буде спеціальний гість – менеджер по роботі з регіонами  ProZorro.Продажі Олексій Мовчан. Він прочитає лекцію “Чому вигідно продавати комунальне майно через ProZorro.Продажі”.

Учасників навчать, як підвищувати прозорість різних сфер відповідальності влади, розкажуть, як досягти прозорості у сферах інформації про роботу місцевої влади, доступу та участі, у сфері комунального майна, грантів та фінансів, а також продемонструють найкращі практики прозорості у сфері землекористування.

Тренінг має на меті збільшити розуміння посадовців Ірпеня принципів підзвітності, а також підвищити культуру прозорості серед муніципалітету. Представники ТІ Україна хочуть започаткувати діалог з органами місцевої влади для втілення рекомендацій з покращення прозорості.

Сьогодні в Україні відбувається процеси децентралізації, які передбачують передачу повноважень та бюджетних надходжень на місцевий рівень. І хоча завдяки цьому процесу місцеві бюджети стали більш незалежними, корупційні ризики залишаються однією з ключових загроз для ефективного місцевого самоврядування. Тому ТІ Україна продовжує працювати над прозорістю у регіонах України і активно мотивувати представників влади на містах до прозорості та підзвітності.

Проект «Зроби місто прозорим, бери участь у врядуванні» виконується ТІ Україна у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.