У день російського вторгнення в Україну з Білорусі випустили 4 балістичні ракети в південно-західному напрямку. За декілька днів Олександр Лукашенко пообіцяв Володимиру Зеленському не запускати ракети зі своєї території. Але цю обіцянку порушують досі.

У березні влада Білорусі дозволила пересування російських ракет і снарядів своєю залізницею. Звідти перевозять головні частини ракет Точка-У, реактивні снаряди Град і Смерч, квазібалістичні та крилаті ракети для Іскандерів. 

Крім цього, Білорусь надає свої аеродроми біля Мозиря, Гомеля, Бреста та інших міст для завдання авіаударів окупантами. Ракети, випущені з Білорусі, бомбили Чернігів і вбивали наших людей. Зараз це українське місто знищене на 70%. Не в останню чергу завдяки білорусам.

Хоча білоруська армія офіційно не вторглася в Україну, самопроголошений президент Білорусі дозволяє використовувати територію російським військам для нападу на Україну. Так, армія рф увійшла в Чорнобильську зону відчуження і захопила ЧАЕС. Це створило загрозу ядерної катастрофи, зокрема, і для білорусів, адже вони живуть на кордоні з атомною електростанцією. Утім Лукашенку до того, очевидно, байдуже.

До речі, територія Білорусі також слугує прихистком для проросійських зрадників. Напередодні війни дружини кума путіна Оксана Марченко покинула Україну і втекла саме через білоруський кордон. А білоруські шпиталі і морги  приймають у себе російських військових. Так, податки білорусів йдуть на лікування окупантів.

Олександр Лукашенко свідомо не визнає російських воєнних злочинів і підтримує пропаганду Кремля. Нещодавно він назвав геноцид у Бучі «психологічною спецоперацією, яку ведуть британці». На офіційному рівні Білорусь відкрито підтримує росію, вона була проти виключення рф з Ради ООН прав людини.

Але не всі білоруси лояльні до Лукашенка і підтримують дії влади. 

Щоб протистояти режиму і російській агресії, білоруси ведуть «рейкову війну» — руйнують залізничні колії, пошкоджують дороги, знищують обладнання. У відповідь на саботування людей силовики Білорусі відкрили вогонь на ураження.

Деякі білоруські офіцери і солдати відмовились брати участь у війні, а інші добровольці — стали на бік України і воюють разом проти окупантів. На інформаційному фронті боротьбу веде телеграм-канал «Беларускі Гаюн». Там щодня публікують дані про переміщення російської військової техніки і запуску ракет з Білорусі.

За підтримку війни країни ЄС і США запровадили санкції щодо Білорусі: 

  • відключили три банки від SWIFT;
  • заборонили операції з Центробанком, розміщувати та надавати послуги щодо акцій держструктур на торгових майданчиках ЄС;
  • з 12 квітня ЄС не приймає депозитів, що перевищують 100 тис. євро, а центральні депозитарії цінних паперів ЄС не повинні тримати рахунки білоруських клієнтів та продавати цінні папери в євро;
  • заборонили постачання в Білорусь банкнот у євро;
  • скасували дозвіл на перевезення вантажів в межах ЄС;
  • Міністерство торгівлі США ввело ліцензійні обмеження на постачання добрив і хімікатів від американських постачальників в Білорусь.

Санкційний пакет варто посилювати, доки окремі білоруси не припинять допомагати росії у війні. За співучасть — кожен повинен понести відповідне покарання.

Білоруський народ має чинити опір внутрішній окупації та методам Кремля, об’єднуватися з українцями, скинути Лукашенка і навести лад на своїй землі без «братньої підтримки» Москви і її загарбників.

А українці, попри  напад росіян з Білорусі і душе широкий фронт, що змушує наших військових розтягувати сили,  розіб’ють всіх ворогів. Хотілося б, щоб білорусів серед них не було.

Білоруський народ має чинити опір внутрішній окупації та методам Кремля, об’єднуватися з українцями, скинути Лукашенка і навести лад на своїй землі без «братньої підтримки» Москви і її загарбників.