За даними слідства, у січні 2020 року НАБУ затримало Валерія Троця та Віталія Колеснікова у ресторані під час передачі частини хабаря ($50 тис.) голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку. 

Чоловіки нібито запропонували голові Фонду державного майна України $5 млн в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод» (99,5% акцій належать державі) наперед визначеної особи. За задумом призначений керівник державного підприємства нібито мав сприяти співробітництву між заводом і певним колом приватних компаній, пов’язаних із Колесніченком — одним з ініціаторів корупційного злочину.

Затримані планували надавати неправомірну вигоду частинами впродовж року з моменту досягнення домовленостей. 

У лютому 2020 року Віталія Колеснікова суд взяв під варту із заставою 12,6 млн грн. Троця суд відправив під домашній арешт.

17 червня 2020 року з Офісу Генерального прокурора отримано обвинувальний акт.

Правова кваліфікація

ч. 4 ст. 369 (надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.

Стадія розгляду

Судовий розгляд.

Запропонували голові Фонду державного майна України $5 млн в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод».