Антикорупційна організація Transparency International Україна підписала з Міністерством оборони України Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Згідно з ним Міністерство оборони та  представництво міжнародної антикорупційної мережі в Україні спільно знижуватимуть корупційні ризики й підвищуватимуть прозорість оборонного сектору.

Передбачається, що ТІ Україна та ініціатива НАКО (Незалежний  антикорупційний комітет з питань оборони) будуть надавати експертну допомогу під час розробки та імплементації антикорупційної політики Міноборони та надавати консультаційну допомогу в питаннях запобігання корупції. Зі свого боку Міноборони сприятиме у проведенні досліджень та надаватиме достовірну інформацію експертам НАКО.

Протягом останніх п’яти місяців експерти НАКО дослідили, наскільки уразливими до корупції є сфери закупівель, медичного й житлового забезпечення  Збройних сил України. Політичну волю до реформування цієї області із урахуванням результатів моніторингу й рекомендацій НАКО підкреслив Міністр оборони України Степан Полторак під час робочої зустрічі в грудні 2016 року.

Задля ефективного й швидкого запуску антикорупційних реформ в секторі оборони представники Секретаріату НАКО готові включитися в роботу Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних сил України на постійній основі.

«Діючі законодавчі положення навряд чи сприяють прозорості оборонного відомства та заважають громадськості ефективно контролювати бюджетні кошти в секторі оборони. Більша підзвітність і відкритість значно сприятимуть ефективному використанню коштів на потреби оборони та якісному та вчасному забезпеченню військовослужбовців», – наголосив голова Правління Transparency International Україна Андрій Марусов.

«Експертна група НАКО надала рекомендації до Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2017 рік та рекомендації до Середньострокової плану пріоритетних дій уряду до 2020, які містить ключові стратегічні завдання щодо боротьби з корупцією в сфері безпеки й оборони для МОУ. Першочерговою потребою Уряду є підготовка деталізованого плану заходів відповідно до Стратегічного оборонного бюлетеня, серед яких пріоритетними  є реформа оборонних закупівель та зниження рівня секретності для бюджету, планів закупівель та інформації про контракти, а також реформа державних підприємств та реформа житлового забезпечення, що підвищить прозорість Міністерства оборони України»,  – відзначив Генеральний Секретар НАКО Віктор Плахута.

Члени НАКО надаватимуть службовцям Міноборони консультативну підтримку та контролюватимуть антикорупційні зрушення в оборонному секторі.

#

Контакт для медіа: Севгіль Мусаєва +380502171817; sevamusaeva@gmail.com

 

Національний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) – спільна ініціатива українських громадських діячів, журналістів та міжнародних експертів для протидії корупції у сфері безпеки та оборони. НАКО є спільним міжнародно-національним проектом Програми протидії корупції у сфері безпеки і оборони Transparency International Великобританії та Transparency International України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. http://bit.ly/2jls9iH