Представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International Україна висловлює стурбованість перебігом кримінального розслідування проти компанії YouControl та її засновника Сергія Мільмана. Підходи до розслідування з боку СБУ, продемонстровані останнім часом, на нашу думку, можуть свідчити про наявність відмінних від бажання запобігти злочинним діям мотивам.

Ми відзначаємо неабияку роль YouControl у сприянні журналістам та активістам, які викривають корупційні злочини. Завдяки систематизованому доступу до даних державних реєстрів, який надає сервіс, вдалося виявити чимало корупційних зв’язків. А також – привернути увагу суспільства до численних випадків зловживань та конфліктів інтересів посадових осіб.

Вважаємо, що дії Служби безпеки України мають бути бездоганними при розслідуванні цього кримінального провадження. Адже до нього прикута увага української та міжнародної громадськості.

Так само, розраховуємо на незаангажоване і, що особливо важливо, відкрите судове слухання справи. Спроби проводити судові засідання в закритиму режимі вважаємо невиправданими та неприпустимими.

Transparency International Україна послідовно виступає за надання доступу суспільству до якомога більшої кількості відкритих даних, які не загрожують особистій безпеці громадян та національній безпеці. При цьому наголошуємо про важливість використання даних у способи, що не порушують чинного законодавства України. Відкритість та прозорість – важливі умови для  побудови суспільства без корупції.