На цій платформі представлена уся інформація про процеси конфіскації майна пособників кремлівського режиму та об’єкти, які вже у них забрали: нерухомість, активи, корпоративні права, машини тощо.  

Transparency International Ukraine спільно з виданням «Українська правда» в межах проєкту Європейського Союзу «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС» презентували спеціальну платформу «Як конфіскувати російські активи в Україні?»

На сьогодні в Україні конфісковано $85 тис. та понад 77 млн грн грошових активів, 136 об’єктів нерухомості, 278 одиниць транспорту, корпоративні права та акції 39 підприємств та 3 банків, а також 537 цінностей і творів мистецтва. Всі ці дані відображені на платформі у вигляді інтерактивних карток, мапи та слайдів. 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(399) "На сьогодні в Україні конфісковано $85 тис. та понад 77 млн грн грошових активів, 136 об'єктів нерухомості, 277 одиниць транспорту, корпоративні права та акції 39 підприємств та 3 банків, а також 537 цінностей і творів мистецтва." ["quote_author"]=> string(0) "" }

На сьогодні в Україні конфісковано $85 тис. та понад 77 млн грн грошових активів, 136 об'єктів нерухомості, 277 одиниць транспорту, корпоративні права та акції 39 підприємств та 3 банків, а також 537 цінностей і творів мистецтва.

Дані про забрані російські активи структуровані за колишніми власниками, регіоном та механізмом конфіскації. А на мапі ви зможете знайти інформацію про те, що саме, де та скільки активів забрали у путінських посіпак в Україні. 

Юристи TI Ukraine окремо описали кожен чинний механізм конфіскації (про)російських активів в Україні, його етапи, ризики і способи їх нівелювати. Також на платформі зазначено, що буде відбуватися з усіма цими активами у майбутньому.

«Конфіскація майна російських олігархів та посіпак путіна — виклик для української правової системи. До повномасштабного вторгнення наша країна не мала спеціального законодавства, щоб впоратися із цим. Та й загалом інститут та інструменти конфіскації й повернення активів доволі нові — вони почали з’являтися лише 20–30 років тому. Проте працювати над налагодженням таких процедур нашій країні просто необхідно, адже всі ці активи й кошти від їх продажу підуть на користь держави та громадян», — зазначила юридична радниця Transparency International Ukraine Наталія Січевлюк.

Скріншот з нової платформи конфіскованих російських активів

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(523) "Загалом інститут та інструменти конфіскації й повернення активів доволі нові — вони почали з’являтися лише 20–30 років тому. Проте працювати над налагодженням таких процедур нашій країні просто необхідно, адже всі ці активи й кошти від їх продажу підуть на користь держави та громадян" ["quote_author"]=> string(31) "Наталія Січевлюк" }

Загалом інститут та інструменти конфіскації й повернення активів доволі нові — вони почали з’являтися лише 20–30 років тому. Проте працювати над налагодженням таких процедур нашій країні просто необхідно, адже всі ці активи й кошти від їх продажу підуть на користь держави та громадян

Наталія Січевлюк

Нагадаємо, що конфіскація російських активів почалася у вересні 2022 року. Відтоді ВАКС виніс уже 23 вироки. Серед фігурантів цих справ — російські олігархи Олег Дерипаска, Володимир Євтушенков, Ігор та Аркадій Ротенберги. Також примусово вилучені активи двох дочок російських банків — Сбербанку та ВЕБ.РФ. 

Нам важливо продовжувати працювати у напрямку конфіскації таких активів, адже кошти від їх реалізації мають допомогти нашій країні не тільки пережити війну, але й пройти складний етап відновлення.

Довідково: 

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, який з 2012 року допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах.

ТІ Ukraine допомогла створити та згодом передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі, eHealth та Prozvit. Також команда впровадила Рейтинги прозорості та підзвітності міст, розбудувала спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями та співзаснувала коаліцію RISE UA, що захищає доброчесність і ефективність у відбудові.

Цей захід став можливий за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його вміст є виключною відповідальністю Transparency International Ukraine і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.