Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин сподівається, що досвід електронної ситеми ProZorro.Продажі буде поширюватися на нові галузі та державні підприємства. Про це він заявив під час прес-конференції, присвяченої новому етапу розвитку проекту. За його словами, вже зараз у ТІ Україна є багато запитів від інших сфер, які хочуть впроваджувати прозорі продажі:

Ми маємо унікальний продукт, який можна поширити і на комунальну сферу для продажу активів, які знаходяться в комунальній власності. МЕРТ підготував прогресивний законопроект спільно з Фондом держмайна про малу приватизацію. Для нас важливим є застосування державою принципів ProZorro для реалізації конфіскованих активів. Бо ми знаємо феномен нафтопродуктів Курченка, у яких дивним чином спочатку різко впало октанове число, а потім держава так продала ці активи, що отримає гроші через дуже довгий період часу.

Ярослав Юрчишин відзначив, що ті підприємства, які звільняють від схем (наприклад “Укргазвидобування” яке очистили від схем Онищенка) показують надвзичайно ефективні результати управління і прибутки таких держкомпаній зростають в рази. Виконавчий директор ТІ Україна висловив сподівання, що “агентів  ProZorro” серед державних підприємств буде все більше і більше.

Команда ProZorro.Продажі запустила електронні торги з реалізації непрофільних активів державної власності. Тепер на продаж виставлятиметься державне та комунальне майно, наприклад, необроблена деревина, металобрухт. До проекту вже приєдналися, «Укргазвидобування», «Укренерго». «У 2017 році ProZorro.Продажі планує зайнятися продажем вживаного майна державних підприємств, непрофільними активами, лісом, будемо робити прозорі аукціони для оренди об’єктів державної власності, та малої приватизації. Наш план – продати на 7 мільярдів гривень цього року», – розповів Олексій Соболев, керівник проектного офісу «ProZorro.Продажі»,  під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

У рамках пілотного проекту з продажом майна Фонду гарантування вкладів вже продали на 400 мільйонів гривень. «Система, яку ми використовуємо, – дзеркальна до ProZorro.Закупівлі. Є центральна база даних, де відбувається транзакція, і кожний громадянин може побачити і самі торги, і статистику. Є 28 електронних майданчиків, це захищає від асиметрії інформації», – зазначив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

У цьому році «Укренерго» планує виставити лотів на 70 мільйонів гривень в очікуваній вартості. «Здебільшого це – металобрухт. Але ми очікуємо на прийняття закону про ринок електроенергії, який виключить «Укренерго» з переліку підприємств, з майном якого не можна робити взагалі нічого. Це відкриє нам двері до реалізації непрофільних активів. Величезна кількість майна, яке де-факто не використовується у виробничій діяльності, воно так само буде доступно для продажу. Вже наступного року щорічний обсяг реалізації буде вимірюватися 150-200 мільйонів гривень», – розповів Всеволод Ковальчук, голова ДП «НЕК «Укренерго». «Перші лоти, які ми виставили – металобрухт. Плануємо продавати тисячу тонн на рік. Є ще масла, уживані масла та акумулятори – це те, що ми можемо виставляти на продажі без залучення незалежного оцінщика. Коли він вже запрацює, за рік плануємо реалізувати матеріальних цінностей на півмільярда гривень», – додав Андрій Хоменко, радник голови правління ПАТ «Укргазвидобування».