11-12 листопада у Сєвєродонецьку відбудеться інформаційна міні-кампанія. Вона має на меті надати жителям міста інструменти впливу на владу. Представники українського відділення глобальної мережі Transparency International роздаватимуть буклети з інструкціями, як зробити місто прозорішим і домогтися від влади більшої підзвітності. Заходи відбуватимуться у рамках проекту «Зроби місто прозорим, бери участь у врядуванні». 

Експерти проекту особисто роздаватимуть матеріали на площі Миру. Отримати буклети можна буде у наметі з 10 до 16:00. Також закликаємо волонтерів приєднатися до кампанії та допомогти у поширенні інформаційних матеріалів.  Волонтерів координує керівник проекту Анатолій Котов, тел.: (097) 398 46 38.

Сєвєродонецьк посідає 73 місце у Рейтингу прозорості 100 міст України  місце. Місто отримало лише 22,5 балів зі 100. Саме тому ТІ Україна вирішила працювати над зменшенням корупційних ризиків, підвищувати підзвітність влади саме у цьому місті. Також проектом передбачено поширення позитивного досвіду з прозорості серед представників влади Маріуполя, Мелітополя та Ірпеня. Окрім цього, у зазначених містах також відбуваються аналогічні тренінги. Окрім того, на вулицях цих міст проводяться інформаційні кампанії, під час яких жителям розкажуть як домагатися підзвітності влади. Такі кампанії вже відбулися у Маріуполі та Мелітополі.

Сєвєродонецьк отримав не надто високі бали за такі сфери як освіта (0 балів), землекористування та будівельна політика (3,4 бали), соціальні послуги (0 балів) та комунальна сфера (0,5 балів). Тому яскраві роздаткові матеріали міститимуть докладний опис того, що кожен може зробити для підвищення прозорості та підзвітності саме у цих сферах. Окрім того, у роздатках буде надруковано розважальний матеріал на антикорупційну тему.

Сьогодні в Україні відбувається децентралізація, яка передбачає передачу повноважень та бюджетних надходжень на місцевий рівень. Завдяки цьому процесу місцеві бюджети стали більш незалежними. Утім, корупційні ризики залишилися. Проблему посилює й те, що на місцях інститут громадського моніторингу та контролю є недостатньо розвиненим та дієвим. Тому ТІ Україна продовжує працювати над прозорістю у регіонах України і активно мотивувати громадян на містах домагатися підзвітності влади.

Проект «Зроби місто прозорим, бери участь у врядуванні» виконується ТІ Україна у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

Завантажити анонс

Фрагмент одного з буклетів, які будуть розповсюджуватися на вулицях Cєвєродонецьку.