Після старту процесу децентралізації міста в Україні почали активно конкурувати між собою за таланти та інвестиції. Тому не дивно, що очільники міст часто заявляють про те, що вони сприяють розвитку підприємництва та очікують приходу інвестицій.

Дослідженням «Рейтинг прозорості інвестиційного сектору 100 міст України» Transparency International Україна в рамках Програми Transparent Cities/Прозорі міста вирішили допомогти муніципальним управлінцям, потенційним інвесторам, підприємцям та лідерам НУО оцінити рівень прозорості в інвестиційній сфері найбільших 100 міст в Україні.
Протягом 3 місяців після оголошення результатів дослідження, міста активно намагалися покращувати показники прозорості інвестиційного сектору. Наразі 4 міста надіслали нам інформацію щодо втілених рекомендацій: Вінниця, Маріуполь, Мелітополь та Прилуки.

Вінниця – місто, яке першопочатково показало високі результатами у Рейтингу прозорості інвестиційного сектору. Місто займало 3 місце та мало 12 балів з 20. Наразі Вінниця має 15 балів і таким чином, переміщається на першу сходинку Рейтингу, розділивши її з містом Івано-Франківськ, яке також має 15 балів.

За результатами роботи над покращенням ситуації з прозорістю інвестиційного сектору, Вінниця виконала наступні рекомендації:

 

 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(470) "Протягом 3 місяців після оголошення результатів дослідження, міста активно намагалися покращувати показники прозорості інвестиційного сектору. Наразі 4 міста надіслали нам інформацію щодо втілених рекомендацій: Вінниця, Маріуполь, Мелітополь та Прилуки." ["quote_author"]=> string(0) "" }

Протягом 3 місяців після оголошення результатів дослідження, міста активно намагалися покращувати показники прозорості інвестиційного сектору. Наразі 4 міста надіслали нам інформацію щодо втілених рекомендацій: Вінниця, Маріуполь, Мелітополь та Прилуки.

За результатами роботи, Маріуполь покращив свої показники у Рейтингу прозорості інвестиційного сектору з6,75 до 13 балів. Наразі місто займає 2 сходинку, випередивши столицю; від лідерів Рейтингу Маріуполь відділяють 2 бали.

Місто Мелітополь почало впроваджувати рекомендації Transparency International Україна щодо ситуації з прозорістю інвестиційного сектору і наразі має 8,7 балів з 20, отримавши 3 бали за наступні нововведення:

Прилуки – одне з міст, яке не відповіло на запити до публічної інформації на момент проведення дослідження. Саме тому місто отримало 0 балів. Проте наразі ситуація змінилася – представники міськради надіслали нам інформацію, яка необхідна для оцінки прозорості інвестиційного сектору, тож наразі місто має 5,7 балів з 20 за наступними індикаторами:

  • На офіційному сайті опубліковані проекти рішень регуляторних актів міської ради та виконкому;
  • Опублковано інформацію про інженерні мережі на об’єктах/проектах які пропонуються міською владою не залежно від форми власності для інвестицій;
  • Також опубліковано інформацію про інвестиційні об’єкти/проекти які пропонуються міською владою не залежно від форми власності, а такожпро співпрацю ОМС з проектами міжнародної технічної допомоги та міжнародними організаціями;
  • Також на сайті можна ознайомитися з усіма діючими регуляторними актами ОМС;
  • Створено розділ для роботи з інвесторами (укр., англ.) і оприлюднено інвестиційний паспорт громади (укр., англ.). Ознайомитися можна за посиланням на сайт міськради http://pryluky.cg.gov.ua/index.php?id=10075&tp=1&pg=.

Окрім цього, як повідомили колеги з BRDO, 10 міст за час впровадження проекту підключилися до платформи, яка допомагає відкрити бізнес, а деякі надали в систему більше 5 кейсів (тобто активно використовують її). Міста, що надали кейси: Маріуполь, Житомир, Ужгород, Одеса, Суми, Тернопіль, Вінниця. Міста, що підключилися до платформи, але надали менше 5 кейсів: Лисичанськ, Чернігів, Чернівці, Дрогобич, Миколаїв.

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(305) "10 міст за час впровадження проекту підключилися до платформи, яка допомагає відкрити бізнес, а деякі надали в систему більше 5 кейсів (тобто активно використовують її)" ["quote_author"]=> string(0) "" }

10 міст за час впровадження проекту підключилися до платформи, яка допомагає відкрити бізнес, а деякі надали в систему більше 5 кейсів (тобто активно використовують її)