Сьогодні, 15 липня, ТІ Україна представила результати проміжного оцінювання прозорості 100 найбільших міст України. Наразі Маріуполь обходить чинного лідера рейтингу прозорості — Дрогобич — менше ніж на 1 бал. 

Ці результати є проміжними і служать лише орієнтиром для міських рад, які прагнуть зрозуміти свій прогрес і порівняти свій статус з містами-конкурентами.

Міста продовжують втілювати рекомендації щодо дотримання принципів прозорості та підзвітності в їхній роботі. Оновлені дані ТІ Україна надіслали 38 міських рад зі 100. Деякі з цих міст досягли значного прогресу, як от Мукачево, Покровськ, Коломия та Кам’янське. Ці міста додали до свого минулорічного результату від 25 до 37 балів.

У порівнянні з дослідженням 2018 року, загальний показник прозорості підвищився на 21%. Найактивніше міста працювали над підвищенням прозорості місцевих фінансів — бюджетним процесом та виділенням фінансової та матеріальної допомоги. Найнижчого ж прогресу досягли у сфері освіти та комунальної власності.

Також міста активно впроваджують міжнародні практики відкритості та підзвітності. Наразі 9 міст підписали Міжнародну хартію відкритих даних, головний принцип якої — відкритість даних за замовчуванням.

З результатами дослідження можна ознайомитись на сайті програми вже сьогодні, за посиланням http://bit.ly/2LUO0zE, а в розділі “картки міст” можна детально ознайомитись з балами нарахованими місту за кожним із індикаторів.

Вже у жовтні команда Програми “Transparent cities/Прозорі міста” почне роботу над Рейтингом прозорості міст 2019. Тож ті міські ради, які поки що не встигли втілити наші рекомендації, мають змогу підвищити свій рівень прозорості і завадити містам-конкурентам обійти їх у рейтингу.