Медики перебувають на передовій боротьби з коронавірусом і відповідно ризикують найбільше. В Україні на COVID-19 вже захворіли понад 30 тисяч медичних працівників.  Внаслідок ускладнень щонайменше 212 медиків померли.

На початку травня Верховна Рада прийняла закон про страхові виплати медичним працівникам, які захворіли на COVID-19 або померли від ускладнень хвороби. Проте, цей Закон передбачає виплати винятково у разі смерті або інвалідності медичного працівника:

630 тисяч гривень — III група інвалідності

735 тисяч гривень — II група 

840 тисяч гривень  — І група

1,5 мільйонів гривень — виплати родині медика у разі летального випадку 

Натомість багато лікарень воліють страхувати своїх працівників від самої хвороби, а не лише від важких випадків і смерті. Подібні послуги почали закуповувати в Prozorro ще в березні. Окрім цього, страхувати медиків на випадок інфікування COVID-19 можуть благодійні організації, волонтери, бізнес. У деяких областях є спеціальні програми для цього, створені коштом підприємців та благодійних внесків.

Закупівлі страхування через Prozorro

Станом на 18 листопада через Prozorro в Україні закупили страхування для 19 846 медпрацівників. На це витратили приблизно 5,7 млн грн. За даними МОЗ в країні з хворими на коронавірус працює понад 96 тисяч медиків.

Чи існує потреба? Ймовірно так, адже своїх працівників страхують лікарні майже усіх областей. Закупівлі таких послуг почалися навесні й тривають досі.

Найменше медиків застрахували в Чернігівській — 45 і Кіровоградській — 77 областях. Водночас у Хмельницькій та Харківській — таких послуг через Prozorro не купували взагалі.

Найбільше медичних працівників застрахували на Миколаївщині та Сумщині — майже по 4 тисячі.

 

Якщо говорити про страхові виплати медпрацівникам, то вони залежать від обраної страхової компанії та програми страхування. У середньому медики отримають від 5 до 15 тис. грн у разі інфікування COVID-19. У випадку смерті страхова компанія виплатить від 10 до 40 тис. грн родичам загиблого. Деякі медичні заклади оплатили страхування зі значно вищими виплатами.

Страховий платіж (вартість страхування) за 1 медика становить приблизно 300-1000 грн, залежно від обраної компанії та програми страхування.

Застрахувати усіх медиків, що працюють з хворими на COVID-19, можна було б менше, ніж за 30 млн грн. Це вартість ремонту однієї дороги міського значення у Херсонській області. Однак, окрім того, що подібної державної програми досі не організували, закупівлі страхування навіть не включили до переліку послуг, які можна купувати за коронавірусною процедурою.

Джерело: dozorro.org