16 вересня слідча суддя Леся Федорак задовольнила клопотання сторони обвинувачення та обрала ексголові Дніпропетровської області Валентину Резніченко запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30 млн грн.
Також на Резніченка поклали наступні обов’язки: прибувати до суду або прокурора за першою вимогою, повідомляти про зміну проживання, не виїжджати за межі Дніпропетровської області, здати паспорти для виїзду за кордон, утримуватись від спілкування з іншими фігурантами та свідками.
За версією сторони обвинувачення, Резніченко разом зі своїм заступником Максимом Беспальчуком, директором одного з департаментів ОВА Олександром Коломойцем та іншими особами завдали державі понад 286 млн грн збитків під час ремонту доріг в Дніпропетровській області.
Спочатку відбулося обстеження доріг місцевого значення Дніпропетровщини. Потім підписали листи, в яких аргументували про необхідність підвищити видатки на утримання таких доріг. На підставі цього Резніченко видав відповідні розпорядження, а компаніям почали надсилати листи з пропозиціями надати ціну за ремонтні роботи.
Сторона обвинувачення вважає, що ці фірми були повʼязані між собою, адже подавали фінансову звітність до податкових органів з однієї IP-адреси.
Найбільш вигідну ціну запропонувала компанія «Будінвест Інжинірінг», яка й отримала контракт. Під виглядом робіт з експлуатаційного утримання доріг проводились капітальні ремонти, та ще й з порушенням вимог законодавства.
Частину коштів, сплачених фірмі, перерахували на рахунки ПРАТ «Запорізьке кар’єроуправління» — ця компанія може належати сину водія Резніченка. Також гроші отримало ТОВ «Будинок нашої мрії», кінцевим бенефіціаром якої є заступник Резніченка Беспальчук. Однією з засновниць фірми «Будінвест Інжинірінг» була колишня дружина Резніченка Яна Хланта, з якою, на думку сторони обвинувачення, Резніченко має спільний побут.
Водій Бардаченко з початку повномасштабного вторгнення 24 рази виїжджав за кордон — на машинах, які належали Резніченку, та з наступними пасажирами: Ксенією Тимошенко (мати Кирила Тимошенка) й уже згаданою Яною Хлантою.
Прокурор вважає, що Резніченко може перешкоджати кримінальному провадженню, а саме:
- переховуватись від суду, адже має достатньо нерухомості та коштовного майна
- знищити або сховати речі та документи. – впливати на свідків.
Також сторона обвинувачення знайшла зв’язки Резніченка з Юрієм Голиком (фігурант справи про “зливи в НАБУ”).
Захисники (серед яких присутній Володимир Кривенко — ексзаступник керівника САП Клименка) Резніченка заявили, що дороги будувались для того, щоб ЗСУ могли вільно пересуватись ними та боронити нашу країну.
У разі доведення вини Резніченку загрожує до 6 років позбавлення волі.
Також сьогодні запобіжний захід обрали пособнику Резніченка, директору одного з департаментів ОВА Олександру Коломойцю. Він має внести 15 млн грн застави.
Захисники Резніченка заявили, що дороги будувались для того, щоб ЗСУ могли вільно пересуватись ними та боронити нашу країну.