18 грудня Transparency International Ukraine за підтримки Єврокомісії провела презентацію дослідження “Управління активами як функція АРМА. Співвідношення норм права”.

Юристи ТІ Україна спільно з представниками експертного середовища, НАБУ, САП, АРМА, Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції проаналізували українське та міжнародне законодавство у сфері управління активами, практику Європейського суду з прав людини та роботу іноземних органів АРО – АМО.

Управління арештованими активами не порушує права на мирне володіння майном, гарантоване ст. 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та ст. 41 Конституції України. Про це йдеться у висновках дослідження.

Представляючи дослідження, Катерина Риженко зазначила:

“Один зі способів запобігання та боротьби зі злочинами – це настання наслідків. Виявлення, арешт та конфіскація доходів, отриманих злочинним шляхом, – доволі ефективний інструмент. Саме тому важливо розуміти, чи управління арештованими активами не порушує права на мирне володіння майном”.

Варто згадати й про виступ Ігоря Хомічова, ексначальника третього відділу Управління менеджменту активів:

“Закон про АРМА написаний таким чином, що його складно виконати. Зберегти або збільшити вартість активу по суті майже неможливо. Адже зазвичай власники чинять супротив. Відповідно майже неможливо знайти покупця, який купив би активи принаймні за ринковою ціною. Тому закон про АРМА потребує комплексного та ґрунтовного допрацювання”.

Нагадаємо, що станом на 30 жовтня 2019 року в управлінні АРМА перебуває понад 1 800 активів. Управління цими активами здійснюється на засадах ефективності, а також збереження та збільшення їхньої вартості. Управління арештованим майном як одна з функцій Національного агентства є імплементацією відповідних практик ЄС у законодавство України.

Захід відбувся за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю виключно Transparency International Ukraine і необов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Довідково

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. 

ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі, eHealth та E-Data. Також наш інноваційно-експертний центр впровадив Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.

Контакти для медіа: Олеся Коваль, koval@ti-ukraine.org, 093-808-82-78.