Два роки тому, у жовтні 2017 року понад 40 елітних квартир у Києві та Одесі, більш як 30 машиномісць, 20 земельних ділянок, низка корпоративних прав, а також офісні 5 000 квадратів у ТРЦ “Гулівер” та база мисливства площею понад 3000 кв. м на 1,5 га землі були передані в управління до Агентства з Розшуку та Менеджменту Активів.

Ці активи були арештовані в рамках кримінального провадження щодо ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка — одного з найвпливовіших представників “сім’ї Януковича”. В реєстрах ішлося про “створення злочинної організації”, “зловживання владою”, “ухилення від сплати податків”, “легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом”.

Кажуть про розкрадання 12 мільярдів доларів під час керівництва “найдохіднішим” відомством України.
Чого тільки коштувала історія управління офісними приміщеннями в Гулівері, які довелося брати штурмом.

Примітно і те, 1000 “напіввагонів Клименка” Печерський районний суд Києва передав “Укрзалізниці” за клопотанням військових прокурорів Матіоса. Чим, як виявилося, порушив чинні норми законодавства.

Через таке рішення державний бюджет міг і може втратити без перебільшення «вагон» грошей, з’ясував журналіст Радіо Свобода Євген Солонина.

Рішення суду у справі щодо ексміністра і досі немає. Відтак перші активи АРМА і дотепер перебувають в тимчасовому управлінні. Адже суд має винести обвинувальний вирок Клименку і вирішити, чи конфіскувати його активи в дохід держави.

Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю виключно Transparency International Ukraine необов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Довідково

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції. 

ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі та eHealth. Також наш інноваційно-експертний центр впровадив Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.

Контакти для медіа: Олеся Коваль, koval@ti-ukraine.org, 093-808-82-78.