22.11.2016

Transparency International Україна разом з ГО «Родини Героїв Небесної Сотні» заохочують номінувати антикорупціонерів на отримання нагороди імені Героя Небесної Сотні Юрія Поправки. Залишилося чотири дні до кінця прийому заявок.

Від початку конкурсу, 10 листопада, на нього подалися вже 19 номінантів. Заявки приймаються до 25 листопада за посиланням. Після цього журі у складі представників родин Героїв Небесної Сотні та Transparency Intenational Україна обере переможців за трьома номінаціями:

1) Журналіст-розслідувач

2) Супротивник системи

3) Антикорупціонер (від влади)

Вручення відзнак відбудеться 9 грудня, під час святкування Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Відзнака за найкращу антикорупційну ініціативу носить ім’я Героя Небесної Сотні Юрія Поправки, який був завзятим антикорупціонером. 19-річний Юрій навчався заочно на факультеті соціології та права Київського політехнічного інституту, працював у одному з відділень Ощадбанку України в місті Києві. Під час Революції Гідності спочатку його було зараховано до 23-ї сотні Самооборони Майдану. Навесні 2014 року разом з трьома товаришами Юрій вирушив до Слов’янська, де у квітні потрапив у полон до терористів та загинув від страшних тортур. Разом із тілом Юрія також було знайдено тіла іще двох убитих Героїв Небесної Сотні – Володимира Рибака з міста Горлівки та Юрія Дяковського з міста Стрия.

Антикорупційна відзнака імені Юрія Поправки буде найкращим способом ушанувати його пам’ять та підкреслити, що його подвиг не був даремним. Організатори нарогоди прагнуть підтримати активних людей на місцях, які не можуть жити в корумпованому середовищі та борються з ним попри все.

Якщо Вам відомі приклади такої боротьби, будь ласка, подавайте заявки. Чекаємо Ваших номінацій! Зробімо героїв-антикорупціонерів відомими!