19 липня комісія з відбору керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визначила переможця конкурсу. Ним став старший детектив НАБУ Олександр Клименко. Що про нього відомо?
- Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові.
- З початку 2010-х Клименко працював слідчим, пізніше — у реформованій Нацполіції, через пʼять років він став старшим слідчим, де розслідував зокрема розкрадання в “Укрзалізниці”.
- З 2016 року Клименко — детектив Національного антикорупційного бюро України. Тоді до Бюро відібрали 70 детективів з 5 тисяч кандидатів.
- Через рік Клименко став старшим детективом, а з листопада 2017 року — керівником відділу НАБУ.
- Олександр має понад 10 років професійного стажу, половину з якого працював у НАБУ.
- Клименко брав участь у розслідуваннях справ щодо
– заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова (“житло для Нацгвардії”);– ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова (епізод “газової справи”); – екснардепа Олександра Онищенка (“газова справа”), – колишнього 1-го заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського (“справа Укроборонпрому”);– голови правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова (“справа Черкасиобленерго/Запоріжжяобленерго”).
- За словами ексдиректора НАБУ Артема Ситника, Клименко був одним із найпродуктивніших його співробітників.
- Має амбіції. Подався на посаду керівника, тому що прагнув кар’єрного росту, управління САП може дати більше можливостей для змін в країні.
- Якби був керівником САП, коли розслідували справу Татарова, то зробив би все по-іншому. Ймовірно, не злив. Але реанімувати справу зараз вже навряд зможе.
- Детектив Клименко пройшов перевірку на доброчесність і від комісії, і від громадських організацій. Комісія одностайно проголосувала за його проходження далі.
- 21 грудня 2021 року комісія оголосила рейтинг кандидатів. Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Андрій Синюк — 229. Відтак Клименко мав стати очільником, а Синюк — його заступником.
- Припускає, що можуть бути труднощі у співпраці з Андрієм Синюком (його потенційним заступником) через скандали довкола конкурсу.
Нагадаємо, що серед повноважень головного антикорупційного прокурора (окрім керівництва інституцією) — призначення і зміна прокурорів у справах, підписання підозр топкорупціонерам, комунікація з НАБУ та Офісом Генерального прокурора, організація міжнародного співробітництва тощо.