Українське представництво міжнародної антикорупційної організації Тransparency International запрошує активістів, журналістів та всіх, хто цікавиться бюджетним процесом та державними закупівлями на майстер-клас в Одесі «Контролюй бюджети, монітор закупівлі». На заході представники громадськості зможуть отримати теоретичні знання та практичні інструменти, за допомогою яких можна впливати на органи місцевого самоврядування. Акцент буде зроблено на практичне застосування навичок. Запрошуються учасники з таких областей : Одеська, Херсонська; Миколаївська.

 

Захід відбудеться в Одесі 11-12 червня у  готелі Маренеро Одеса, вул. Чорноморського Козацтва, 23. Реєстрація з 9.30 до 10.00. Для участі в заході обов’язково за посиланням https://goo.gl/forms/QTF8n098URG1RCyK2.  Дедлайн реєстрації – 6 червня. На майстер-клас буде запрошено 20 учасників, що продемонструють власну мотивацію у навчанні.  Обрані кандидати будуть повідомлені не пізніше 7 червня. Учасникам забезпечується харчування, проживання, роздаткові матеріали на час проведення заходу, а також оплачується проїзд.

Тренерами на заході будуть Микола Орлов, експерт партнерства «За прозорі місцеві бюджети» та Михайло Невдаха, незалежний експерт-аналітик з питань закупівель.

 

У блоці «Бюджетний процес» разом із учасниками тренери зосередяться на тому, як займатися моніторингом бюджету та як залучати громадян до бюджетного процесу, як досягти гендерно-орієнтованого бюджетування, розглянуть можливості контролю бюджету громади онлайн та офлайн та яку роль у цьому процесі відіграють ЗМІ.

У блоці «Моніторинг державних закупівель» учасники дізнаються про Інструменти аналізу ризиків в державних закупівлях, які можливості надає система bi.prozorro.org  в руках активіста чи журналіста, як відстежити рух бюджетних коштів за допомогою spending.gov.ua та багато іншої цікавої інформації про роботу з CSV файлами, dozorro.org та пошук зв’язків – google, ЄДР, clarity-project.info, youcontrol.com.ua.

 

УВАГА! Звертаємо вашу увагу, що подаючи заявку на цей майстер-клас ви підтверджуєте свою готовність взяти участь в пост-освітній діяльності, що полягає в практичному застосуванні здобутих навичок. Діяльність будe промоніторeна ТІ-Україна.

 

Сьогодні в Україні відбувається децентралізація, місцева влада отримує більше повноважень, а місцеві бюджети стають більш незалежними. Тому важливо створити та розвинути такі механізми моніторингу та громадського контролю, які будуть попереджати корупцію на регіональному рівні.

Проект «Розбудова прозорості в містах України» здійснюється за підтримки Фонду демократії ООН.

 

Програма заходу у доданому файлі

 

Контакт для медіа: Аліна Кобенко, менеджер з комунікацій проекту «Розбудова прозорості в містах України»

м.т. +38 0930648865,

e-mail: [email protected]

Анонс_Одеса

програма_Одеса