За перший рік повномасштабної війни у Дніпропетровській області придбали рекламних послуг на 104 млн грн. Це майже 40% усіх таких закупівель на Prozorro, сума яких сягнула 260 млн грн. Про це повідомляє проєкт DOZORRO Transparency International Ukraine. 

Більше, ніж у Дніпропетровській області, купили лише у Київській — на 109 млн грн. Але Київщина має такий показник через державні компанії — «ПриватБанк» та «Укрпошту», які зареєстровані в столиці. Серед регіонів-лідерів за договорами на рекламу також Одеська область – 5,2 млн грн, Львівська – 4,9 млн грн, і Черкаська – 4,4 млн грн.

інфографіка про закупівлі реклами під час війни

68,7 млн грн на рекламу запланували витратити в самому Дніпрі. Найбільшим замовником стало КП «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради. Воно підписало контрактів на 53,5 млн грн. Трохи більше половини суми припадає на угоди, що уклали в січні 2023-го, решта — на угоди 2022-го.

Більшість договорів на рекламу (на 44 млн грн) комунальне підприємство підписало з чотирма ФОПами, які розпочали діяльність у 2021 році і одразу почали брати участь лише в його закупівлях. 

Також у нього були ще два підрядники з трохи довшою історією — ТОВ «Атма-Ньюс» (існує з 2007-го) і ФОП Олейников О. О. (існує з 2017-го). На них припадають угоди на 9,5 млн грн. Але навіть вони на Prozorro здебільшого працюють саме з «Організаційно-аналітичною службою». ТОВ «Атма-Ньюс» належить Кудіновій Олені Владиславівні. Дніпровське ЗМІ «Лица» називає її родичкою Геннадія Корбана.

Другим великим замовником таких послуг у Дніпрі став Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради. За перший рік повномасштабної війни він уклав договорів на 15,2 млн грн. 

Також багато реклами купували в Кривому Розі — на 17,4 млн грн.