У своєму рішенні суд вказує, що ТОВ “НВП Енергія-Новояворівськ” як учасник конкурсу мало відповідні ліцензії та досвід управління єдиним майновим комплексом, що працює в галузі виробництва теплової та електричної енергії.

Таким чином суд вважає, що АРМА не врахувала усі передбачені законом вимоги при виборі управителя.

При цьому в рішенні згадано, що підприємство-позивач причетне до розкрадання природного газу у держави в рамках кримінального провадження, в якому і було арештовано ТЕЦ.

До чого може призвести таке рішення ОАСК?

Цей вирок суду можна вважати вельми специфічним. Скасування рішення АРМА щодо обрання управителя Новороздільської ТЕЦ у 2018 році може вплинути і на результати цьогорічного конкурсу.

При цьому згадане у рішенні суду ТОВ “НВП Енергія-Новояворівськ” було фігурантом саме того кримінального провадження, в рамках якого була арештована ТЕЦ “Новий Розділ”. Так, під час конкурсу у 2018 році правоохоронці наголошували, що обрання управителями підприємства Дубневичів може розцінюватися як бажання допомогти учасникам злочинної групи.

Суд вважає, що АРМА не врахувала усі передбачені законом вимоги при виборі управителя. При цьому в рішенні згадано, що ТОВ “НВП Енергія-Новояворівськ” причетне до розкрадання природного газу у держави в рамках кримінального провадження, в якому і було арештовано ТЕЦ.

Раніше фігуранти у справі про розкрадання природного газу майже на 1,5 млрд грн вже намагалися за допомогою судової системи повернути контроль над активами. ОАСК вже закривав провадження ТОВ «Енергія-Новий Розділ» до АРМА з обгрунтуванням, що ця справа непідсудна ОАСК, оскільки арешт був накладений в рамках кримінального судочинства.

Це не перше резонансне рішення ОАСК щодо АРМА. Так, у 2018 році суддя Пащенко скасував рішення про передачу в управління АРМА активів, пов’язаних з компанією “Ексельсіор” Олександра Клименка. Тоді це могло коштувати Україні 26 млн грн, однак апеляція врятувала становище.

Нагадаємо, що вчора одного Ярослава Дубневича взяли під варту в залі Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду з правом застави у 90 млн гривень.

Щоправда, цей арешт не стосувався справи про ТЕЦ на Львівщині. Дубневича підозрюють у неправдивому декларуванні відомостей та в організації корупційних схем у закупівлях для підприємства “Укрзалізниці”. За словами адвоката Олексія Шевчука, за Ярослава Дубневича вже внесли заставу у 100 млн гривень.

Під час конкурсу у 2018 році правоохоронці наголошували, що обрання управителями підприємства Дубневичів може розцінюватися як бажання допомогти учасникам злочинної групи.

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. 

ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі, eHealth та E-Data. Також наш інноваційно-експертний центр впровадив Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.

Контакти для медіа: Олеся Коваль, koval@ti-ukraine.org, 093-808-82-78.