Нарешті! Сталося! 5 жовтня о 17.00 відбулося перше засідання конкурсної комісії з обрання очільника Агенства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Саме засідання тривало недовго — плюс-мінус 20 хвилин. За цей час семеро членів конкурсної комісії встигли визначитися з керівництвом комісії, а також узгодити дату та порядок денний наступного засідання. 

Головою конкурсної комісії одностайно обрали адвоката Івана Ліщину. Заступником голови обрали Олену Яру, деканку юридичного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування. Адвоката Сергія Вернидубова обрали секретарем конкурсної комісії. 

З датою наступного засідання вирішили не затягувати, і вже 11 жовтня 2021 року комісія збереться знов. Саме тоді комісія планує затвердити регламент, порядок конкурсу, узгодить питання формування робочої групи. 

Нагадаємо, що конкурсна комісія сформувалася з представників різних гілок влади та державних інституцій. По одній особі делегували міністри юстиції та фінансів, Генпрокурор, Директор НАБУ та очільник Фінмоніторингу і ще трьох — пропонувала Верховна Рада. 

Познайомитися ближче з 3-ма проголосованими Верховною Радою членами комісії можна тут

Дуже хочеться, щоб ентузіазм, швидкість і ведення конструктивного діалогу супроводжували комісію протягом усього часу відбору керівника АРМА. Адже ця посада є надзвичайно важливою для доведення до логічного кінця топкорупційні справи.

ТІ Україна неодноразово наголошувала, що АРМА дуже потребує на нового Голову, адже без нього інституція працює вже майже два роки. При цьому не менш важливо, щоб конкурс пройшов максимально прозоро, і зрештою інституцію очолив незалежний та професійний керівник.