

Справа «Роттердам+», розслідування щодо якої почалося ще сім років тому, нарешті дійшла до повноцінного розгляду по суті.
9 квітня 2025 року ВАКС призначив до судового розгляду одну з найгучніших справ НАБУ-САП, відому під назвою «Роттердам+». Таким чином провадження, яке вже неодноразово намагалися закрити через сплив строків розслідування, нарешті дійшло до нового етапу, проте чи скоро буде вирок?
Від самого початку це провадження привернуло чимало уваги медіа і громадськості, адже в ньому ідеться про справді великий розмір шкоди — 39 млрд грн, а також про вкрай чутливий для держави сектор енергетики.
Все тому, що в ході розслідування та розгляду справи «Роттердам+» виникла ціла низка проблем. Розслідування тривало майже п’ять років, справу неодноразово то закривали, то продовжували розслідувати — як і чому це відбувалося, ми вже описували раніше. Через це виникли підстави для звільнення від кримінальної відповідальності деяких обвинувачених у зв’язку із закінченням строків давності, а далі багато часу пішло на підготовку до розгляду по суті, який досі не розпочався.
Але й сам судовий розгляд — процес тривалий, адже охоплює дослідження документів, допити свідків та обвинувачених, вивчення результатів експертиз. А це зі свого боку вимагає від ВАКС забезпечити належну організацію процесу, щоб уникнути подальших затягувань і таки дійти до вироку.
Чому розслідування справи «Роттердам+» настільки затягнулося? Які перепони довелося долати на шляху її передачі в суд? І яких заходів треба вжити ВАКС, щоб встигнути винести вирок у цьому провадженні до закінчення строків давності?
Ми дослідили всі етапи кейсу «Роттердам+» і поділилися своїми висновками у нашому матеріалі на платформі «ВАКС вирішив».
Від самого початку це провадження привернуло чимало уваги медіа і громадськості, адже в ньому ідеться про справді великий розмір шкоди — 39 млрд грн