Тестова програма на підключення до електронної системи охорони здоров’я медичних інформаційних систем

Мета: використовувати під час підключення нових медичних інформаційних систем (надалі також – МІС) до електронної системи охорони здоров’я (надалі також – Система), або повторних перевірок у разі необхідності.

Обсяг тесту виконується МІС у присутності адміністратора центральної бази даних (надалі також – Адміністратор) або онлайн з можливістю демонстрації функціонального набору Системи. Усі критерії успішності перевіряються Адміністратором Системи.

  • Успішна реєстрація постачальника медичних послуг (надалі також – ПМП) у системі. 

Обсяг: МІС повинна зареєструвати нового ПМП у Системі. Реєстрація відбувається із застосуванням реального електронного цифрового підпису (надалі також – ЕЦП). За результатами реєстрації, МІС повинна надати інформацію про успішно зареєстрований ЕЦП.

Критерій:

– МІС повинна надавати функціональну можливість підпису даних за допомогою центрів сертифікації ЕЦП (АЦСК ІДД ДФС, АЦСК Приват, АЦСК Міністерства Юстиції, АЦСК “Україна”);
– новостворений запис в Системі відповідає даним про реєстрацію ПМП, наданих МІС;
– ЕЦП повинен бути успішно перевірений Системою автоматично;
– дані про реєстрацію головного лікаря мають співпадати з наданими даними МІС;
– дані щодо адреси реєстрації ПМП введено у відповідності з наданими словниками пошуку адрес і міст (сервіс UAdresses), settlment_id вибрано вірно.

  • Неуспішна реєстрація ПМП у Системі – обробка помилок.

Обсяг: У разі неуспішної реєстрації ПМП у Системі, МІС повинна інформувати користувача про невідповідність введених даних або інші помилки, що могли виникнути при реєстрації.


Критерій:

– у випадку невідповідності значення введеного коду за ЄДР тому, що є в ЕЦП користувачу має надаватися правильне повідомлення про помилку введення коду за ЄДР;
– у випадку не заповнення обов’язкових полів (адреса реєстрації, ліцензія, код за ЄДР, КВЕД та інші) – система МІС повинна повідомляти користувача відповідними повідомленнями про необхідність заповнення полів.

  • Відображення тексту про погодження з правилами роботи Системи (Consent).

Обсяг: Під час реєстрації ПМП у Системі, МІС повинна правильно відобразити текст і прапорець (checkbox) для елементу Consent (погодження з правилами роботи системи).

Критерій: МІС повинна продемонструвати або надати можливість перевірки, що погодження з правилами відображаються вірно, і користувач може поставити згоду з відповідними правилами після ознайомлення.

Теги