Проєкт TI Ukraine DOZORRO та Українська Правда за підтримки фонду розвитку ЗМІ в США створили аналітичний інструмент, який дозволяє у декілька кліків знайти всю потрібну інформацію про закупівлі для боротьби з коронавірусом.

Закупівлі Prozorro COVID-19 — це інтерактивний інструмент аналітики, який збирає, візуалізує і допомагає обробляти дані про публічні закупівлі для боротьби з COVID-19. За допомогою нього можна досліджувати закупівлі за різними параметрами: географією, у різні проміжки часу, за певними групами товарів і навіть за конкретним замовником (покупцем) або постачальником (продавцем). Також окремо можна швидко знайти всю інформацію щодо закупівель для боротьби з COVID-19 опорних лікарень.

Стежити за закупівлями для боротьби з коронавірусом важливо, адже часто під виглядом справді необхідного намагаються купити не лише те, що передбачено постановою Кабміну. Серед таких закупівель часто можна помітити доволі дивні, не пов’язані з коронавірусом. Наприклад, нещодавно ми спостерігали закупівлі дорогих камер в Києві і м’яких меблів для одеської лікарні.Окрім цього, часто, а ще й в умовах тотального дефіциту товарів, трапляються завищені ціни на ті чи інші товари.

Інструмент повністю безкоштовний. Ознайомитися з його функціоналом можна у блозі-інструкції від директора програми інноваційних проєктів TI UKraine Івана Лахтіонова. 

 

Довідково

DOZORRO — це проєкт громадської організації Transparency International Ukraine, покликаний забезпечити рівні правила гри у сфері публічних закупівель.

Команда проєкту створила та адмініструє моніторинговий портал dozorro.org та публічний і професійний модулі аналітики BI Prozorro. Окрім цього DOZORRO розбудовує DOZORRO спільноту — мережу громадських організацій, які моніторять публічні закупівлі та повідомляють контролюючі та правоохоронні органи про порушення.