Реєстрація кримінального провадження, у якому фігурує член правління ГО “Центр Протидії Корупції” Олександра Устінова та її цивільний чоловік, може розцінюватися як тиск на антикорупційні організації.

ТІ Україна вважає тривожним сигналом інформацію про виклик на допит представника ЦПК О.Устінової у справі про нібито перешкоджання журналістській діяльності. Відповідне досудове провадження зареєструвало відділення Національної поліції в аеропорту “Бориспіль” і стосується подій річної давнини. У травні 2017 року пані Устінова та її цивільний чоловік на території аеропорту піддалися провокаційним нападкам з боку громадянина, який формально позиціонував себе як журналіст.

Очевидно, формальною підставою для реєстрації провадження стало звернення цього громадянина до Нацполіції. Розраховуємо на відсутність упередження з боку слідчих правоохоронних органів у цій справі.

Водночас, констатуємо, що сам факт відкриття такого провадження є вкрай негативним сигналом та оцінюється нами як залякування учасників антикорупційного руху.