Протягом квітня-червня команда програми «Transparent cities» провела в містах України серію  майстер-класів «Контролюй бюджети, монітор закупівлі».

Майстер-класи пройшли у містах: Харків, Дніпро, Одеса, Івано-Франківськ та Київ.

Основною цільовою аудиторією в рамках циклу майстер-класів були представники громадських організацій, журналісти, а також представники органів місцевого самоврядування. 5% і менше з тих, хто відвідали заходи були студенти та представники навчальних закладів, державних органів. Середі інших – адвокати, соціологи.

 Разом з активістами, журналістами та небайдужими містянами ми говорили про бюджетний процес на місцевому рівні та практичні інструменти контролю бюджетного процесу, а також про інструменти моніторингу державних закупівель.

Тренером блоку «Бюджетний процес» виступив Микола Орлов, який разом з учасникам концентрувалися на моніторингу бюджету та залученні громадян до бюджетного процесу. Також розглядали особливості гендерно-орієнтованого бюджетування, можливості контролю бюджету громади онлайн та офлайн та яку роль у цьому процесі відіграють ЗМІ.

Ілля Рибаков на чотирьох перших семінаріх та Михайло Невдаха на останньому у якості тренерів у блоці «Моніторинг державних закупівель» концентрувалися на Інструментах аналізу ризиків в державних закупівлях, розглядали можливості системи bi.prozorro.org , відстежували рух бюджетних коштів за допомогою spending.gov.ua та прцювали з CSV файлами, dozorro.org та пошуком зв’язків – google, ЄДР, clarity-project.info, youcontrol.com.ua.

логотип публічного модуля аналітики BI Prozorro

Під час навчання учасники почали застосовувати здобуті знання на практиці, пробуючи скласти план впровадження місцевої ініціативи від ідеї до реальності, укладаючи макет ідеально зрозумілого бюджету та моніторячи закупівлі свого міста через dozorro.org, ЄДР та youcontrol.

 

Проект «Розбудова прозорості в містах України» здійснюється за підтримки Фонду демократії ООН.