
- Створення дієвих та незалежних наглядових рад.
- Обрання керівників і членів наглядових рад за конкурентною та прозорою процедурою із урахуванням досвіду та професійних навичок.
- Проведення щорічного зовнішнього незалежного аудиту діяльності комунальних підприємств та публічна презентація результатів цього аудиту.
- Затвердження та оприлюднення окремих політик власності для комунальних підприємств.
- Приватизація або ліквідація комунальних підприємств, що не несуть суспільної користі, та працюють на конкурентних ринках.

- Розробка та впровадження єдиного геоінформаційного порталу громади на основі карти земельних ділянок громади.
- Публікація відомостей про територію, регламенти щодо її використання, об’єкти нерухомості, транспортну та інженерну інфраструктуру.
- Публікація документів дозвільного характеру щодо розміщення тимчасових споруд та рекламних засобів.
- Регулярне оновлення інформації про об’єкти міського середовища, їх розвиток і заплановані зміни.

- Проведення аналізу наявних у розпорядженні громади земельних ресурсів. Здійснення інвентаризації земель.
- Оприлюднення інформації про чинні ставки на землю.
- Оприлюднення інформації про договори користування земельними ділянками комунальної власності.
- Проведення публічних конкурсів на відчуження земельних ділянок комунальної форми власності.

- Оприлюднення інформації про вільні для забудови земельні ділянки з описом стану комунікацій, публікацією містобудівної документації та даних логістики.
- Публікація повного переліку комунальних будівель.
- Регулярне оновлення інвестиційного паспорта території.

- Визначення детальних процедур залучення та врахування пропозицій підприємців до проєктів регуляторних актів.
- Організація регулярних публічних заходів для обговорення проєктів регуляторних актів.
- Відбувається постійний перегляд та вдосконалення чинних місцевих регулювань.

- Реалізація обліку нерухомого комунального майна, відмінного від земельної ділянки.
- Публікація реєстру нерухомого комунального майна на офіційному вебсайті міської ради.
- Внесення у реєстр детальної та актуальної характеристики будівель, приміщень, майнового комплексу.

- Всі проєкти рішення, що розглядаються на пленарному засіданні ради та засіданні виконавчого комітету, оприлюднюються завчасно відповідно до Законодавства України.
- Для громадян – забезпечення реального безперешкодного доступу до засідань всіх колегіальних органів.

- Налагодження діяльності внутрішнього аудиту та контролю, а також підрозділу для здійснення антикорупційної політики.
- Ухвалення документу середньострокового планування у сфері запобігання корупції з виділенням на реалізацію відповідних ресурсів.
- Детальне визначення етичних норм та стандартів поведінки депутатів міської ради, службовців виконавчих органів, працівників комунальних інституцій.
- Ухвалення порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у міській раді та її виконавчих органах.

- Визначення інфраструктурних проєктів, які реалізуються за кошти бюджету, із обов’язковим залученням громадян та всіх зацікавлених осіб.
- Оприлюднення актуальної детальної інформації про стан реалізації кожного інфраструктурного проєкту.
- Здійснення закупівель відповідних робіт та послуг на засадах реальної конкуренції та відкритості закупівельного процесу.

- Визначення переліку наборів відкритих даних, розпорядником яких є міська влада.
- Забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до даних у машиночитному форматі.
- Використання даних для ухвалення рішень та створення ІТ-інструментів.

- Системне публічне роз’яснення причин, актуального стану та наслідків виконання ухвалених рішень голови громади, виконавчих органів ради, депутатського корпусу та різних комунальних інституцій.
- Вказування у публічному роз’ясненні довгострокових і середньострокових планів розвитку громади, ситуації з податками, бюджетом, фінансами, стану вирішення ключових проблем та будь-яких інших питань, що впливають на життя громадян.
Для відстеження актуального рівня прозорості та підзвітності в українських містах команда програми «Transparent Cities/Прозорі міста» розробила онлайн-платформу для взаємодії влади та громадян. Представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та активні мешканці мають можливість відстежувати статус виконання положень, а також безпосередньо долучатися до моніторингу,.
Результати діяльності новообраних представників місцевої влади з урахуванням положень також будуть відображені у щорічних Рейтингах прозорості та підзвітності.
Для відстеження актуального рівня прозорості та підзвітності в українських містах команда програми «Transparent Cities/Прозорі міста» розробила онлайн-платформу для взаємодії влади та громадян. Представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та активні мешканці мають можливість відстежувати статус виконання положень, а також безпосередньо долучатися до моніторингу,.
Результати діяльності новообраних представників місцевої влади з урахуванням положень також будуть відображені у щорічних Рейтингах прозорості та підзвітності.
[email protected]
Трансперенсі Інтернешнл Україна
Ukraine 2020
ТІ Україна започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити найкращі практики прозорості та підзвітності.
Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. Експерти аналізують відкритість міських рад за показниками в 14 сферах. За результатами дослідження вони надають рекомендації та консультують міськради щодо впровадження найкращих практик прозорості та підзвітності місцевої влади. За чотири роки середній показник прозорості міст підвищився на 59,5%.
У 2020 році укладено Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Оцінювання відбувалося за 47 показни- ками у 14 сферах діяльності міських рад. За результатами першого дослідження середній показник підзвітності міст — 12,5 бала.
У 2020 році у межах програми «Transparent cities/Прозорі міста» створено онлайн-платформу прозорості та підзвітності місцевої влади.