Поточні проєкти
Transparent Cities: електронна платформа взаємодії громадян та місцевої влади для забезпечення підзвітності та належного врядування
Команда
Результати за 2017-2020 рр.
- Презентували онлайн-платформу Transparent cities, головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою. 35 міських рад та 65 громадських організацій долучились до роботи з онлайн-платформою.
- За п’ять років рейтингування прозорості 100 міст України середній показник зріс на 62,2%. У 2021 році одразу 5 міст перетнули позначку у 80 балів. Місто-лідер — Маріуполь (91 бал). До п’ятірки лідерів увійшли Львів (85,5), Дніпро (84,2), Дрогобич (83,2) та Мукачево (81,3).
- У 2021 році 40 міст отримали понад 50 балів у рейтингу. У 2018 таких було 27, а у 2017 — 6. Середній рівень прозорості у 2021 році склав 48,5 бала.
- 54 міста підвищили бали. Найбільше балів за 5 років додали Червоноград, Новомосковськ, Миколаїв, Мукачево, Охтирка.
- Висока позиція у Рейтингу розглядається містами як індикатор інвестиційної привабливості — Маріуполь і Дрогобич пов’язували прихід великих інвесторів з лідерством у рейтингуванні. До повномасштабного російського вторгнення, Маріуполь залучив понад 160 млн євро інвестицій завдяки високому рівню прозорості зокрема.
- Провели два дослідження підзвітності 50 міст. Лідерами у Рейтингу підзвітності стали Маріуполь (58,8), Дніпро (39,8), Тернопіль (39,8), Львів (33,3), Бахмут (31). Середній показник підзвітності 50 міст у 2021 році становить 16 балів.
- Створили Кодекс прозорої влади напередодні місцевих виборів 2020 року. Він був покликаний допомогти кандидатам у мери та політичним партіям зорієнтуватися у перших практичних кроках в разі обрання, що стосуються прозорості та підзвітності влади, а громадам – проконтролювати зміни у різних сферах діяльності місцевих рад. Кодекс підтримали 35 кандидатів у 14 областях України. Серед 9 обраних на посаду міського голови – 7 мерів міст виконали зобов’язання Кодексу на 50% і вище протягом першого року каденції.
- Протягом 2019-2022 років провели понад 100 консультацій для представників міських рад щодо кращих практик прозорості та підзвітності. У 25 містах проадвокатували прийняття регуляторних актів щодо прозорості. Загалом 80 міських рад співпрацювали з командою «Transparent cities/Прозорі міста».
- Команда програми створила Збірник належних практик муніципальної прозорості з найкращими практиками виконання індикаторів Рейтингу прозорості. Метою є допомогти органам місцевого самоврядування переймати досвід інших міст та ставати більш відкритими для жителів.
- Аналітична команда програми підготувала 9 досліджень у 2019-2022 роках.
- Представництва ТІ у Латвії та Норвегії використали досвід програми «Transparent cities/Прозорі міста» для формування Індексу прозорості місцевих органів влади, а ТІ Ірландія — для розробки власного Індексу доброчесності.
- У 2019-му ми долучилися до оцінювання Києва у Рейтингу прозорості європейських столиць від ТІ Словаччина.
- Програма розробила настільну гру, яка вчить користуватися інструментами прозорості для розв’язання міських проблем. Провели близько 20 тренінгів з її використанням.
- Рейтинг прозорості поширюється на міста, які не включені в початковий Рейтинг (Пирятин, Тростянець, Ладижин, Хмільник, Переяслав, Трускавець, Горохів), інші ГО використовують нашу методологію для перевірки прозорості місцевої влади на місцях.
- Провели експертизу статуту територіальної громади Львова.