Мета:

Зниження рівня корупції в органах місцевої влади через підвищення рівня прозорості та підзвітності, під контролем компетентної громади та бізнесу.

 

Сайт програми:

https://transparentcities.in.ua

 

Дії:

  • Прозорість місцевої влади. Розробляємо Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України.  Щорічно аналізуємо відкритість міських рад за 86 індикаторами у 14 сферах. Надаємо рекомендації щодо покращення ситуації та впровадження кращих практик прозорості. 
  • Розвиток місцевих ініціатив. Навчаємо активістів просувати зміни, надаємо інструменти забезпечення прозорості та контролю діяльності місцевої влади.
  • Залучення активної та компетентної громади. Проводимо тематичні освітні заходи для активістів; створюємо мережу компетентних сильних змінотворців, які можуть брати участь у формуванні та реалізації політики; популяризуємо тренд прозорості серед населення.
  • Зниження корупційних ризиків при відкритті та веденні бізнесу. Вимірюємо прозорість інвестиційної сфери та адвокатуємо зміни міськрадам. Проводимо тренінги для бізнесу.
  • Навчання з тематики прозорості. Проводимо неформальне навчання з тем прозорості та підзвітності для ОМС, активістів та представників бізнесу.
  • Аналітика. Розробляємо якісну аналітику щодо ситуації з прозорістю та підзвітністю у містах України.

 

Віримо, що прозорість, помножена на активну участь усіх зацікавлених сторін, гарантуватиме не лише відсутність корупції, а й максимальну ефективність міст.

Катерина Цибенко, менеджер програми “Прозорі міста” (2017-2019)

Поточні проєкти

Transparent Cities: електронна платформа взаємодії громадян та місцевої влади для забезпечення підзвітності та належного врядування

Команда
Анастасія МАЗУРОК
Операційний директор
mazurok@ti-ukraine.org
Олена ОГОРОДНІК
Керівниця програми "Прозорі міста"
ogorodnik@ti-ukraine.org
Ігор КОСТІЦИН
Аналітик програми "Прозорі міста"
kostitsyn@ti-ukraine.org
Марія СОКОЛЬЧУК
Менеджерка з комунікацій
sokolchuk@ti-ukraine.org
Результати за 2017-2019 рр.

• За три роки середній показник прозорості міст України збільшився на 53%. У 2019 році понад 50 балів у рейтингу отримали 36 міст. У 2018 таких було 27, а у 2017 — 6. Середній рівень прозорості у 2019-му склав 45,7 бала.

Лідер-2017 — Львів — мав 59 балів. Лідер 2018 року Дрогобич — 87 балів. У Рейтингу-2019 одночасно два лідери — Дрогобич та Покров (79,1 бала).

• Висока позиція в рейтингу розглядається містами як індикатор інвестиційної привабливості — Маріуполь і Дрогобич пов’язують прихід великих інвесторів з лідерством у Рейтингу. Маріуполь залучив понад 160 млн євро інвестицій завдяки підвищенню прозорості зокрема.

Найбільший прогрес у 2019 році показали Покровcьк та Коломия. Міста піднялися в у Рейтингу на 67 сходинок.

• 66 зі 100 міст підвищили рівень прозорості згідно з Рейтингом прозорості міст України, 33 — у співпраці з Transparency International Ukraine.

Міста організацій-субгрантерів Програми стали лідерами зростання Рейтингу прозорості міст-2018: Покров підвищив прозорість на 49,65 балів та вирвався в ТОП-5, Бахмут – 34,93 бали.

• Протягом 2019 року команда “Прозорих міст” організувала чи взяла участь у 45 заходах, відвідувачами яких стали майже 1200 людей. Ми ознайомили 300 представників міськрад із перевагами підвищення прозорості. У 2017-2018 рр. проведено 36 презентацій та 24 майстер-класи в яких взяли участь близько тисячі учасників зі всієї України.

• Аналітики програми “Прозорі міста” підготували два дослідження у 2019 році. З усіма аналітичними звітами за три роки можна ознайомитися у розділі “Дослідження”.

• У 2019-му долучилися до вимірювання показників Києва у Рейтингу прозорості європейських столиць від ТІ Словаччина.

• Програма розробила настільну гру, яка вчить користуватися інструментами прозорості для розв’язання міських проблем. Провели 10 тренінгів з її використанням у Києві та регіонах у 2019-му.

• Рейтинг поширюється на міста, які не включені в початковий Рейтинг (Пирятин, Тростянець, Ладижин, Хмільник), інші ГО використовують нашу методологію для своєї роботи на місцях.

• Провели експертизу статуту територіальної громади Львова.

Донори